Yevgeny Prigozhin vatana ihanet raporunu yalanladı – BEV

Savaşın çıkışından bu yana 445. Silah: Rusya kontrolündeki Donetsk şehri ateşi altında. Ukrayna daha fazla askeri yardım barındırıyor. Haber blogundaki tüm bilgiler.

Bir bakış en önemli şeyler


Yükseliyor…

Gom

Selenskyj, Avrupa’dan gelen “önemli ve güçlü” övgüde bulundu

14:48: Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, İngiliz, Fransız ve Almanya’dan gelen “unemli ve güçlü” askeri maçta övgüde bulundu. İngiltere Başbakanı Rishi Sunak Birleşik Krallık’ta ile görüştüğünü, Avrupa yolculuğu sırasında varilan anlaşmalardan memnun olduğunu söylüyor.

Görüşmeler sırasında, Ukrayna’ya karşı saldırının önlemlerine karar verildi. “Başarılardan ve anlaşmalardan çok sahiplendi.” Zelenskyj, Büyük Britanya ziyaretinden önce Almanya, İtalya ve Fransa’da da bulundu.

urn:newsml:dpa.com:20090101:230515-99-694384
Zelenskyi İngiliz Büyükelçiliği: Ukrayna Cumhurbaşkanı, “Başarılardan ve anlaşmalardan çok yürütecek” dedi. (Kaynak: Dan Kitwood)

Birleşik Krallık: Savaş uçağı teslimatı için bir planımız yok

14.40: Bu, Ukrayna’da planlarınızı yapmak için zamanınız olmadığı anlamına gelir. Rishi Sunak’ın sözcüsü Ukrayna’dan F-16 jetleri ile montajı yapılırken, günler geçtikçe tamamlanmasına birkaç ay kalmıştı. Ukrayna Cumhuriyeti’nde zaten “Bununla ilgili bir plan yok” kararı verilmişti. Daha sonra İngilizler, “Ukraynalı F-16 pilotu pilotu ve Kraliyet Hava Kuvvetleri pilotu” olarak anıldıkları Kraliyet bölgesine indiklerini söyledi.

Kremlin böyle olmadığını söyledi

13:18: Kremlin, Ukrayna’da herhangi bir “daha fazla fazla imha” uyarısında bulunmadı. Kremlin, İngiliz kadın Dmitry Peskov’un Pazartesi gününe kadar saldırıya gönderildiğini ancak “artık meslektaşlarımızı tanımadıklarını” ve “daha fazla yıkı” söylediklerini söyledi. ma ve çatışmaya” yol açacağını söyledi.

“Buna çok olumsuz bakıyoruz” diye ekledi. Peskow, Amerika Birleşik Devletleri “Ukrayna’ya silah göndermeye devam eden ülkeler arasında ön saflarda yer almak” istediğini söyledi.

Rusya, olası ihanet iddialarını yalanladı

Kremlin: Sorular Ukrayna’da yanıtlanmadı

12:26: Ukrayna’da faaliyet gösteren Kremlin, hedefe ulaşmaya odaklanan bir dizi soruyu gündeme getirmişti ve Kremlin’in görevi, hükümeti bırakıp gelecekte onu kurtarmayı planlamaktı. Ukrayna’da görev yapan Moskova savcıları, “Fırtına Gölgesi”ni gördüklerini söyleyerek, “babasıyla tanışmadıkları için” ne yapmaları gerektiğini sordu. Ancak teslimatlar, çatışmanın sonuçları değişmeyecek.

Kiev: Avdiivka’daki yetkililer düzenlenen saldırıda dört kişi öldü

12:24: Ukrayna kaynaklarına göre, Ukrayna’nın sahip olduğu Avdiivka kente düzenlenen saldırıda dört kişi öldü. Donetsk Bölge Valisi Pavlo Kyrylenko, “Ruslar bu sabah şehre roketlerle saldırdı, bir hastanyi vurdular” diye yazdı. Küçük bir kasaba olan Avdiivka, Donetsk’te yer almaktadır.

Prigozhin vatana ihanet haberlerini yalanladı

12:12: Wagner paralı asker biriminin başkanı Yevgeny Prigozhin, Ukrayna’daki Rus mevzilerine olası bir ihanetle ilgili bir medya haberini yalanladı. Telgraf sadece tek bir tıklama ile ortaya çıktı. İngiliz asistan Kyrylo Budanov, uzun yıllar Afrika’da çalıştı. Prigozhin, Budanov ile Telefon-Görüşmesi saçma olarak nitelendirerek, savaştan beri Afrika’ya gitmediğini söylüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir