Ukrayna savaşıyla ilgili haber blogu


“Büyük kayıp”: Kadırov, Prigozhin’in kaybının yasını sürdürüyor

İtibaren dpa, t-çevrimiçi, afp, rtr

Güncel tarih: 25.08.2023 – 11:37Minimum süre: 43 gün

Prigozhin makinesi gökten düşüyor: Wagner paralı fragmanlarının başka bir darbe yapması mı kleniyor? (Kaynak: t-online)
Twitter logosuPinterest logosuWhatsApp aboneliği

548. Rus güç aygıtında daha fazla çatlak mı var nedir? Çeçenya Devlet Başkanı, Wagner’in patronu Prigoschin’in kaybının yasını açıkça koruyor. Tüm bilgiler haber blogunda.

Bir bakışta en önemli şeyler


Rusça: Çeçen hükümdar Prigozhin’in yaşamını sürdürüyor

10:47: Ramzan Kadirov konuşmasında Rusya Devlet Başkanı Yevgeny Prigozhin’e söylediğinde henüz işi bitmemişti. Rusya’nın devlet başkanı Vladimir Putin göreve geldiğinde bir Telegram kanalında “Henüz isim bile vermedik” şeklinde bir anlaşmaya vardı. Aileye yaptı.

Kadırov, Prigozhin’i “uzun süredir dost” olarak nitelendirdi. İkili, Rusya’nın Ukrayna’ya karşı saldırı savaşına kendi komutaları altında birliklerle birlikte katılmıştı. Rusların meşgul olduğundan ve sesin henüz hazır olmadığından emin oluyoruz.

Kadırov ve Prigozhin’in baba-oğulları, şehirdeki atmosferin çok büyük olması nedeniyle Moskova ve Ukrayna’ya yakındı. Ancak birçok özlemci, size ihtiyacı olan çocukların başka ne yapacaklarını bilmediklerini ve sizin de yapıp yapmadıklarından emin olmadığınızı söylesem acaba yardımcı olur muydum?

Rusya: Kırım üzerinde 42 numaralı Ukrayna uçağı düşürüldü

Sabah 8:35: Kendi Rus’la tanıştı, 42 yaşında. Rusya Savunma Bakanlığı Cuma sabahı erken gelişim çevrimiçi hizmet telgrafında “Kırım Cumhuriyeti topraklarına yapılan bombardıman sonucunda dokuz insansız hava aracı imha edildi” diye yazıldı. 33 yaşındaki genç, “elektroniklerin durması ve durması” nedeniyle çıldırdı.Rusya, 2014’ten bu yana Ukrayna yarımadasını ilhak etti.

Rusya Savunma Bakanlığı, parasını kazanmak için neye ihtiyacı olduğunu bilemediği için deli gibi yoluna devam etmek zorunda kaldı. Sevastopol Valisi Mihail Rasvozhayev daha önce yarımadanın değiştirildiğini, Rus Karadeniz Filosunun ana limanından yaklaşık kilometre uzakta çok sayıda uçan cismin vurulduğunu bildirmişti. Razvozhayev, telgrafta şunları yazdı: “Sivil altyapıda herhangi bir hasarın tespit edilmediğini” yazdı.

Hangi bomba benim sorunum? ABD’li Yetkilliler Prigozhin ile ilgili şüphelerini dile getirdi

Klingbeil, Putin kendisinin “gösterge” olduğunu düşünüyor

Sabah 2.20: SPD’li Lars Klingbeil ve Wagner paralı olarak Yevgeny Prigozhin’e soruyor ve Rusya Devleti, Vladimir Putin’le tanışmadıkları için karşı çıkıyor. RND ayrıca Klingbeil’in görüşüne ilişkin şunları söyledi: “Sonunda her şeyden şüphelendiğimiz gibi çıkarsa, bu, Putin’in artık her Şeyi kontrolle altında utmadığının, Putin’in artık Rusya’da her şey yalnızca terör ve baskiyla kontrol edemeyeceğinin bir başka göstergesidir” dedi. Birçok editör personel ilk kez Lüneburg’u ziyaret etti.

Klingbeil: “Putin sistemi işini yapmayı başardı.” dedi.

Hükumet: Norveç, Ukrayna’ya F-16 savaş uçağını teslim etmek istiyor

1.18: Norveç, Ukrayna’ya F-16 savaş uçağı teslim eden üçüncü Avrupa ülkesi oldu. Başbakan Jonas Gahr Sturgeons, Perşembe günü Ukrayna Bağımsızlık Günü etkinliğiyle Kiev’in sürpriz ziyareti sırasında basında çıkan ilgili haberleri doğruladı. Lütfen cihazın içeriğinin düzgün çalışmadığını unutmayın.

Norveç NTB’den ayrılarak, Başbakan Gahr Störe’ye katılarak, Oslo’nun Kiev’e beş ila arasında F-16 jeti sağlamak istediğini bildirdi. AFP bunu iletti ve durumun böyle olduğunu bildirdi.

Norveç, F-16 savaş uçaklarının teslim hücreleri yanı sıra, Ukrayna’ya Iris-T uçaksavar sistemleri, mayın temizleme elektrik ve gaz ve elektrik satın almak için 1,5 milyar Norveç kronu (150 milyon dolar) yarda paket satış ceğini söyledi. kış.

ABD Genelkurmay Üssü: Ukrayna yakında F-16 jetlerini almalı

1.11: ABD’nin genel hedefi ise uzun zaman önce Ukrayna’nın F-16 uçağını kurtarmasıydı. ABD patronu Mark Milley ve eski başantrenörü Al-Mamlaka şunları söyledi: “F-16. Aslında yürüyor. “Mevcut programımız çok önemliydi çünkü F-16 uçağını başarıyla kullandık.”

Ukraynalı Milley, yıllardır işine özen gösterip göstermediğinden emin değildi. “Ukraynalıların hayatta kaldığı hatırı sayılır miktarda savaş gücü var; henüz bitmedi.” Eski aileyi aramaya çıktılar. Planlamanın tamamlanmadığını lütfen unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir