Ukrayna Savaşı Haberleri | Rus, vedalaşmayı başarıp başaramayacağını merak eder. – BEV

Sonuç 475 yaşında. Putin’in kurtardığı askerleri onurlandırdı. Haber blogundaki tüm bilgiler.

Bir bakış en önemli şeyler


Yükseliyor…

Gom

Vali: Ukrayna sınırında Rusya’nın Kursk Oblastı’na saldırdı

7.54: Rus kaynaklarına böre Ukrayna, sabahın saatlerinde Rusya’nın Kursk Oblastı’ndaki köylerini tanıması için bombaladı. Kursk Valisi Roman Starovojt Telegram, mesajı Evin’in, Evin Alev’in mesajı aldığı mesajını aldı. Cihazı güç kaynağına bağlayın.

Ukrayna sınırına yakın Tjorkino ve Glushkovo köyleri de etkilendi. Olası kurbanlar hakkında bilgi yok. Ukrayna neredeyse hiçbir zaman Rusya içinde veya Rus kontroldeki Ukrayna gösterileri saldırı düzenlemedi.

Ukrayna’nın uçuşuki bir apartmana roket isabet etmesi sonucu ölü

17:30: Resmi bilgiye göre, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik yeni saldırılarında güneydoğudaki Kryvyi Rih’in gözlemki bir konut binası vuruldu. Dnipropetrovsk’tan bir yetkili olan Serhiy Lyssak, kendisine telgrafla “sokağa petrol döktüğünü” söyledi. Yerel, Olexander Wilkul’un zamanla eski bir fotoğrafını çektiği ve uzun yıllar deli olduğu için mi yaptığını merak ediyor.

Ukrayna’nın diğer bazı bölgelerinde de hava alarmı lanse edildi. Oradaki Yetkilliler, Rusların Başkent Kiev dahil olmak üzere yeniden seyir füzelerini ateşlediğini söyledi. Ancak orada, kendi hasva savunmaları tüm düşman uçan cisimlerini fırlattı. Dogudaki Kharkiv tamamen deliydi ve yolculuğa çıkmak zorunda kaldı.

Ukrayna, Rusya’nın Kiev’e füze saldırısını patlattı

4.11: Ukraynalı kaynaklara göre, Rusya’nın Kiev bölgelerine yönelik hava saldırısı püskürtüldü. Askeri Yetkilliler, Ukrayna’nın hava savunma limanlarını hedef alan tüm füzeleri imha ettiğini söylüyor. Serhiy Popko’ya “İşlerin daha da kötü olduğunu hayal edebiliyor musunuz” diye bir telgraf göndererek sordu.

ABD, Kuzey Kore’nin Rusya’ya silah sevkiyatından öfkeleri

2.13: ABD, Kuzey Kore’den Rusya’ya olası silah satışıyla ilgili endişelerini dile getiriyor. Pyongyang’daki ABD diplomatları bir yığın yeni aday çıkardığında Kuzey Kore’n, Kasım 2022’de Wagner’in karar verip vermediğini düşündüğünü ve karar verdiklerini söyledi. Kuzey Kore’nin Rusya’ya daha fazla askeri teçhizat tedarik etmeyi planladığından endişeleri” dedi. Kore Demokratie Halk Cumhuriyeti (DPRK), Kuzey Kore’nin resmi adıdır. Mart ayında ABD, Rusya’nın gıda yardım deposu Kuzey Kore’den ek silahları almaya çalıştığını söyledi. Rusya’ya Kuzey Kore silahları satmaya uğraştığı iddia edilen bir kişiye yaptırım uyguladılar. Kuzey Kore, Kremlin ile Rus hükümeti ve Rus hükümetinin kendileriyle görüşmediği konusunda anlaştı.

Scholz, Ukrayna için güvenlik garantilerini savunuyor

12:10: Şansölye Olaf Scholz, Ukrayna için güvenlik gaantileriçin Cumhurbaşkanı konuştu. Paris’te Fransız Emmanuel Macron ve Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, “Böyle bir eşyayı düzenleyebiliriz” dediler.

Pistorius: Her deposu değiştirilemez

23:47: “RTL Direkt”, Federal Bakan Boris Pistorius (SPD) ve Ukraynalı “Leopard 2” dergisi tarafından kuruldu. Bakan: “Siz ve sizin tankınızı ısıtmanız gerekiyor. Ancak ürettiğimiz (…), Temmuz ayının itibarı tamir edilen Leopard 1 A5 tanklarını üretmeye devam etmeye devam kampanyası.” “Ve yıl sonuna kadar 100’ün üzerinde olacak” diye düşünün. kapat şunu. Ancak Ukrayna Cumhuriyeti ihtiyacı olanı yapmalı.

Zelenskyj: “Mücadele şiddetlidir”

23:06: Ukrayna’nın çevresindeki birkaç köyün yeniden ele geçirilmesinin ardından Başkan Volodymyr Zelenskyj, Rus kuvvetlerine karşı bir önceki saldırı saldırılarının başarısından bahsetti. Zelenskyy, Pazartesi günü Kiev’de yaptığı son video paylaşımında, “Onunla ilgilenen bir kadın Ukrayna gecesini gece bitirdi.” “Mücadeleler zor ama ama ilerliyoruz ve bu önemli.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir