Ukrayna NATO üyelerini hak ediyor – BEV

500. Gün: ABD, Ukrayna’ya parça tesirli bombalar sağlıyor. Erdoğan, Zelenskyj ve NATO kararlarını verdiler. Haber blogundaki tüm bilgiler.

Bir bakış en önemli şeyler


Yükseliyor…

Gom

Erdoğan: Ukrayna NATO’yu doldurmayı hak ediyor

23.45: Türkiye Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna’nın NATO üyesi olduğunu açıkladı. İstanbul merkezli siyasetçilerin “Ukrayna bir yıldır NATO’yu seçti” demesi üzerine Erdoğan, Ukrayna’nın Volodymyr Zelenskyy’yi seçtiğini söyledi. Zelenskyj, ona İstanbul’da para kazanma fırsatı verdim.

Erdoğan, Rus lider Vladimir Putin’in Türklerin kararını açıkladığı 24 Eylül 2022’de Ukrayna’ya yerleştiğini söyledi. 17 Temmuz’da sona erecek görüşme. Erdoğan, Zelenskyi’nin Putin ve babasına hakaret edemeyeceğini söylediğini söyledi: “Ona saldıracağım.”

ABD inanılmaz derecede endişeliydi ve konuşma fırsatı buldu.

23:11: ABD garantisi 800 milyon dolar. Paket 31’de bombalandı ve Patriot, sistemini güvenli bir durumda tuttu. İki Penguen Uçağı ve Bradley başardı. Ukrayna için 42. ABD paketi. ABD’nin satın alma bedeli 40 milyon ABD dolarıdır.

ABD, Ukrayna ve NATO üyeleri fikirlerini değiştirdi

21:58: Litvanya’nın dakik NATO zirvesinden kısa bir süre önce ABD, Ukrayna’nın batı bitişine hızla katılma umutlarını söndürdü. ABD başkanı Joe Biden, Jake Sullivan ile birlik oldu ve NATO üye adayı oldu.

ABD ve NATO üyeleri, Ukrayna’nın “siyasi sorumluluk üstlendiği” için fikrini değiştiremeyeceğine karar verdi. Ancak ülkenin NATO üyesi organıçin daha fazla reform yapmasına ıgerekiyor. Litvanya’nın Vilnius çıkışındaki bu yolda önemli bir kilometre taşıdır.

ABD hükümetini Ukrayna’ya misket bombası vermek istiyor

20:36: ABD başladı, Ruslar Ukrayna’da Bombası geliştirmeyi başardı. Biden’ın en son Jake Sullivan Cuma mevkidaşı Beyaz Saray, ABD başkanı Joe Biden emekli olduğunda kararını verdiğini söyledi.

Sullivan, Ukrayna’nın kendi kullanımınaki misket bombalarını savunma için kullanacağını söyledi. Rusya ayrıca Ukrayna’da misket bombası kullanıyor. Biden, bence böyle olacak. Sullivan: “Ukrayna hükümeti onların geleceğe olan güvenini uyandırdı. Nokta” dedi.

Ukrayna bir sevgili misket bombası teslimatı talep ediyor. Bombalama başarısızlığını tanımlamak kolay değil ama Cephane artık saldırı ve bombayı başlatamıyor. Misset bombaları sizin her şeyden önce her şeyden önce patlayıcı cihazların önemli bir yüzdesi patlamaz, sahada bozuk olarak kalır ve böylece bir savaştan sonra sonra bile tehlikeyi atar.

Zelenskyj görüşme için Türkiye’ye geldi

20:00: Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, Rusya’nın sardırganlık savaşı ve görüşme görüşme görüşmeleri için Türkiye’ye geldi. Şimdi twitter’a üye olduk ve Türkiye’deki NATO üyelerini desteklememiz gerekiyor. Recep Tayyip Erdoğan, Ukrayna’daki koordinasyonu koordine ettiğini ve önümüzdeki aylarda görüşmeyi kapattığını da belirtti. Selenskyj son zamanlarda Slovakya’da aktifti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir