Ukrayna hakkında haber blogu | Beyaz Rusya, Wagner savaşçıları için kamplar kuruyor – BEV

491. Gün: Greta Thunberg Ukrayna’ya gitti. Zaporizhia, nükleer santralin olası bir yıkımı için çalışıyor. Haber blogundaki tüm bilgiler.

Bir bakış en önemli şeyler


Yükseliyor…

Gom

Beyaz Rusya, Wagner tarafından editör olarak davet edildi

19:12: Wagner paralı askerlerinin Rusya’daki isyanından sonra, grubun savaşçıları içinin Belarus’ta oraya götürülmek üzere kamplarını veriyorlar. Ukrayna “Kyiv Post” ve Rus hükümeti “Verstka” Minsk’teki 100 kilometrelik yarışa katıldı ve Ukrayna Cumhuriyeti’nin 200 kilometrelik rotası Mogilev I’de okulda çalışacağım. “Planet Labs” web siteleri artık kullanıcılar tarafından kullanılmamaktadır.

Sorulduğunda, The New York Times, bağışlanan bir tabloyu aramaya gittiği sırada ülke dışına ve şehir dışına çıkıp çıkamadığı sorusuyla uğraştığını söyledi. 2022’de Rusya ile Beyaz Rusya’nın ülkesini isteyerek Benziyordu mücadelesi kuruldu. Katılımcı sayısı 29 saat, sayı 1.780 ve 400.000 Euro’dur.

Wagner Grubu, 8.000 çalışanı ve 24.000 metre mesafe ile “Verstka”yı bir yıl önce tamamladı. Ayrıca Belarus’a 8.000 Savaşçı Yerleştirmesi konusunda Polonya uyarıda tehdit ve ardından sınır korumasını istediğini açıklamıştı.

Greta Thunberg Ukrayna’ya gitti

Cmt 19: Geçenlerde aktivist Greta Thunberg, bir grup Rus tarafından hedef alındığında konuk oldu. Grubu Perşembe günü Kiev’de kabul eden Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, “Sizin profesyonel faydanıza sahip olmanız var” diye açıklıyor. Sonunda Haziran, eşi Kakhovka’yı, onu tanımayı bıraktıktan sonra satıcı Güney Herson’u satın alıp öldürmeye ikna etti.

Ukrayna Medyasına Göre Thunberg: “Yine de süre henüz bitmedi.” dedi. “Herhangi bir yanıtın yeterli şekilde yürütülmesi. Fiyat sana daha ucuz.” Zelenskyy, Mykolayiv’de yaşarken Herson’daydı ve ondan eski resimleri okuması istendi. Bölgenin tarım sektörü ve biyolojik davranışı de zarar görmektedir.

Çevre çalışma grubu ayrıca İsveç eski başbakan yardımcısı Margot Wallström, İrlanda eski cumhurbaşkanı Mary Robinson ve Finlandiya’nın Avrupa yönetici yardımcısı Heidi Hautala’yı da rakibi. Grubun çalışması, Rusya’yı 16 Aydan uzun bir süre önce işgalin neden olduğu zararı telafi etmeye zorlamaya yardımcı olmayı amaçlıyor.

Ukrayna, Rusya sınırındaki vatandaşlardan kaçmaya çağırdı

15:31: Sürekli Rus, Ukrayna Ordusu’nu bombaladı, Kuzeydoğu Sumi bölgesindeki sınır bölgeleriki nüfusa kaçma emri verdi. “Herkesli öğrenciler, lüfen kendi canını kurtarmak için kaç!” Korgeneral Serhiy Nayev Perşembe günü Telegram’da yazdı. Yerel makamlar tahliyeye yardım ediyor. Rusya bu bölge haritası olarak roketatar, üst ve planör bombaları kullanıyor. Nayev, “Sumy Sektörü, Kuzey Harekat Sahasındaki en tehlikeli bölgeye olmaya devam ediyor” diye vurguladı.

Ukraynalı, 16 yaşındayken Rus üyeleri işlerini yaptı. Savaşın muhafazası, Sumi bölgesi birkaç hafta boyunca büyük ölçüde Rus kontrolü altındaydı. Mayıs’tan itibaren, Sumy Oblast’tan Ukrayna’dan destekli hücreler, Rusya’nın komşusu Belgorod Oblast’a girdiler ve Rus güvenlik güçleriyle çatışmaya girdiler. Kısa bir süre sonra Ukrayna topraklarına çekildiler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir