WhatsApp ile arama yapma – bu şekilde çalışır

semaver

New member

1. WhatsApp ile arama yapma – bu şekilde çalışır

Kısa mesaj ve sesli mesaj göndermenin yanı sıra popüler mesajlaşma servisi WhatsApp ile de telefon görüşmesi yapabilirsiniz. Telefon ağınız olmasa veya mobil verilerinizi kaydetmek isteseniz bile Wi-Fi üzerinden ücretsiz arama yapmak için WhatsApp'ı kullanabilirsiniz.

Reklamcılık

Bir uyarı: 112 gibi acil numaralara WhatsApp üzerinden ulaşılabilir Olumsuz çağrılacak.

WhatsApp aracılığıyla telefon görüşmesi – veri hacminiz açısından bu ne anlama geliyor?

WiFi ağına bağlıysanız WhatsApp aracılığıyla telefon görüşmesi yapmanın hiçbir maliyeti yoktur. Ancak internete yalnızca mobil veri üzerinden bağlıysanız, aramalar veri ücretine tabi olacaktır. Tüketici danışma merkezine göre, sesli arama için dakikada yaklaşık 0,7 MB harcayacaksınız. Veri hacminizin ne kadar yüksek olduğuna bağlı olarak dışarıdayken bir telefon görüşmesinin gerçekten gerekli olup olmadığını düşünmelisiniz.

WhatsApp ile nasıl çağrı yapılır?

1. adım:

WhatsApp'ı açın ve Sohbet Aramak istediğiniz kişinin öğesine dokunun Telefon simgesi.

Grup aramasını başlat

Aynı anda en fazla sekiz kişiyi aramak için WhatsApp'ı kullanabilirsiniz. Grup araması başlatmanın birkaç yolu vardır:

Grup içinden grup araması başlatın

Bu adım adım kılavuz Android ve iPhone için çalışır.

1. adım:

Grup sohbeti ve öğesine dokunun Telefon simgesi.

“Aramalar” sekmesinde grup araması

1. adım:

Android'de “Aramalar” seçeneğine dokunun ve yeşil telefon simgesi. iPhone kullanıyorsanız şuraya gidin: “Aramalar” seçeneğine dokunun ve + ile telefon sembolü.

bir çağrıyı kabul etme

Cep telefonunuzdaki entegre telefon uygulamasına benzer şekilde, bir Android telefondaki WhatsApp çağrısını kullanarak görüşmeyi yeşil ahize kabul et veya aracılığıyla kırmızı ahize reddetmek. Sil Konuşma balonu simgesi arayana bir bilgi vermek için Reddetme mesajı arkada bırakmak.

iPhone'da ikisinden birine dokunun:Farz etmek” veya “Reddetmek“. Arayan kişiye ret mesajı bırakmak için buraya tıklamanız gerekir “Haberler” musluk .

Sesli görüşmeden görüntülü görüşmeye geçiş

Bir görüşme sırasında video görüşmesine geçmek istiyorsanız, yalnızca Kamera simgesi. Daha sonra konuşma partnerinize video görüşmesine geçmek isteyip istemedikleri sorulacaktır. Doğrudan WhatsApp'ta da görüntülü arama başlatabilirsiniz.

(onlara)

Haberin Sonu