Pinterest işletme hesabı oluşturun – işte nasıl yapılacağı

semaver

New member

1. Pinterest işletme hesabı oluşturun – işte nasıl yapılacağı

Kendi şirketinizin Pinterest'te yer alması büyük bir avantaj olabilir. Ancak bunu yapmak için bir işletme hesabı oluşturmalısınız. Bu, İçerik Oluşturucu Merkezi, Analytics veya Audience Insights gibi işlevlere erişmenizi sağlar. İşletmeniz için Pinterest'te nasıl kolayca hesap oluşturabileceğinizi burada açıklayacağız.

Reklamcılık

Neden bir Pinterest işletme hesabı oluşturmalısınız?

Öncelikle Pinterest işletme hesabını ücretsiz olarak kullanabileceğinizi bilmeniz sizin için önemli. Buna, diğer şeylerin yanı sıra Analytics işlevi de dahildir. Bu size pinlerinizin ve kartlarınızın performansının düzenli bir analizini sağlar. Gösterimleri, tıklamaları ve kaydetmeleri de izleyebilirsiniz. Bu, pazarlamanızı optimize etmek için bir Pinterest kullanıcısının neyi beğendiğini görmenizi kolaylaştırır. SEO optimizasyonu da bu konuda size yardımcı olabilir. Pin açıklamalarınızdaki, pano başlıklarınızdaki ve profil bilgilerinizdeki ilgili anahtar kelimeler, içeriğinizin daha görünür olmasını sağlar.

Bir işletme hesabı olarak reklam yerleştirme seçeneğiniz de vardır. Bin gösterim başına maliyet 5,50 Euro, tıklama başına maliyet 0,11 Euro ve etkileşim başına maliyet 0,11 Euro'dur.

Bir işletme hesabı oluşturmak için iki seçeneğiniz vardır: ya profilinizi sıfırdan oluşturursunuz ya da mevcut bir Pinterest profilini bir işletme hesabına dönüştürürsünüz.

Yeni bir Pinterest işletme hesabı oluşturun

Öncelikle tarayıcınızda Pinterest web sitesini açın. Burada yalnızca yeni bir işletme hesabı oluşturabilirsiniz; uygulamada mümkün değildir.

1. adım:

Hesabınızı oluşturmak için e-posta adresinizi, doğum tarihinizi ve şifrenizi girin. Daha sonra “hesap oluşturmak“.

Özel profili işletme hesabına dönüştürün

Özel profilinizin zaten birkaç takipçisi varsa, bu hesabı Pinterest işletme hesabına dönüştürmeniz sizin için daha faydalı olabilir. Masaüstü sürümünde tek yapmanız gereken sağ üstteki oka ve ardından “Kurumsal hesaba dönüştür“.

Uygulamada nasıl ilerleyeceğinizi adım adım talimatlarda veya hızlı kılavuzda bulabilirsiniz.

1. adım:

Hesabınızda oturum açtığınızda “İşaretlenmiş“ve ardından Hesap simgesi Sol üst.

hızlı başlangıç Kılavuzu

1. Musluk “İşaretlenmiş“.
  2. Daha sonra sol üst köşeye gidin ve tıklayın Hesap simgesi.
  3. Şimdi “üzerine dokununHesap eklemek“ve sonra”Hesabı yönet“.
  4. Şimdi git”Kurumsal hesaba dönüştür“ve son olarak dokunun”Hesabı dönüştür“kararını onaylamak için.

(anka)