Microsoft yeni beta sürümünü yayınladı

acidizing

New member
Microsoft, Ekim 2025'te Windows 10 desteğini sonlandıracak ancak bu, yayıncının işletim sistemi için yeni bir beta kanalı açmasını engellemez. Gine domuzları iyileştirmelerden ve yeni işlevlerden yararlanabilecek.

Windows 10 ölmeyi reddediyor. Ancak Temmuz 2015'te başlatılan işletim sistemine yönelik yazılım desteğinin, on yıllık iyi ve sadık hizmetin ardından 14 Ekim 2025'te sona ermesi gerekiyor. Güvenlik güncellemelerini almaya devam etmek için ödeme yapmayı kabul eden kullanıcılar hariç…

Ayrıca okuyun Windows 10'un sonu yaklaşıyor, PC'nizle ne yapmalısınız?
Microsoft Windows 10'u bitirmekten gözle görülür şekilde uzak. Yayıncı aslında iyileştirmeleri test etmek isteyenler için bir Windows Insider beta kanalını (yeniden) başlattı ve ” yeni işlevler “. Bir buçuk ayak kullanımdan kaldırılmış bir işletim sistemi için şaşırtıcı! Ancak gerçek inatçıdır. Windows 10 bugün hâlâ bilgisayarların çoğunluğunu donatıyor (StatCounter'a göre %68, Windows 11 için %27). Microsoft hata yapmadı: Geçen yılın sonunda Windows 10, Copilot ile büyük bir yeni özelliği memnuniyetle karşıladı.

Windows 10 hala harika durumda

Bu yeni beta kanalı, bilgisayarları Windows 11 ile uyumlu olsun veya olmasın tüm kullanıcılara açıktır. Bu Insider sürümünün yeni özellikleri ve geliştirmeleri, işletim sisteminin en son sürümü olan Windows 10 22H2'ye eklenecektir. Microsoft için bu, çok kararlı olmayabilecek özelliklerin test edilmesini içerir; Üretim bilgisayarında başlamaktan kaçınmak daha iyidir.

Bu Windows 10 beta sürümü, desteğin bitiş tarihini değiştirmez ve bu beta kanalına katılmak desteğin kapsamını genişletmez. Bunu yapmak için ilk kez kişilere açık olan Genişletilmiş Güvenlik Güncelleştirmeleri (ESU) programına abone olmanız gerekir.

🔴
01net'ten hiçbir haberi kaçırmamak için bizi Google Haberler ve WhatsApp'tan takip edin.
Opera One - Yapay zeka destekli web tarayıcısı

Opera One – Yapay zeka destekli web tarayıcısı

Yazan: Opera

Kaynak :

Microsoft