karanlık modda otomatik olarak yeni dinamik duvar kağıdı ve uygulama simgeleri

accur

New member
Apple, işletim sisteminin ana yeni özelliklerine birkaç küçük iyileştirme eklemek için iOS 18 beta 3'ten yararlandı. Bu, işletim sisteminin “resmi” duvar kağıdı ve ayrıca ana ekrandaki simgeler için de geçerlidir.

Sadece Fotoğraflar uygulaması değil! Getirdiği değişiklikler Elma sahip olmak iOS 18dün akşam sağlanan beta 3 ile, işletim sisteminin bu büyük güncellemesinin “resmi” duvar kağıdı da ilgi çekici. Şimdiye kadar dört renk seçebiliyorduk (sarı, pembe, mavi ve mor, her biri açık ve koyu varyantlarda), şimdi beşinci bir seçenek eklendi: dinamik!

Ve isminden de anlaşılacağı gibi, bu dinamik duvar kağıdı renklerini değiştiriyor, görünüşe göre günün saatine bağlı olarak (hepsini ayarlarken görebilirsiniz, yukarıya bakın). Gelecekteki beta sürümlerinde bunun gibi daha fazla dinamik duvar kağıdının çıkmasını umalım!

iOS 18'in büyük yeniliklerinden biri olan uygulama simgeleri için koyu modda da küçük bir değişiklik var. Bu değişiklikle uygulamaları ekranda istediğiniz yere yerleştirebiliyorsunuz.

Yeni iOS 18 ana ekranını keşfetme: iyisiyle kötüsüyle okuyun
iOS 18 beta 3 artık tüm ikonları (neredeyse) koyu moda “zorluyor”; geliştiriciler hala daha uygun “koyu” ikonlar sağlayabilir, ancak sistem ikonların çoğunluğu için otomatik olarak renk değişiklikleri yapmak için biraz bilgisayar büyüsü kullanır. Açık bir arka plan siyaha ve tam tersi, bu örnekte görüldüğü gibi optimize edilmemiş olan Facebook uygulamasında olduğu gibi:

Facebook Uygulama Simgesi Ios 18 B3

Solda, iOS 18 b2'de karanlık moddaki Facebook uygulama simgesi; sağda, b3'te aynı karanlık moddaki simge. © 01net

Bu otomatik mekanizmanın nasıl çalıştığı henüz bilinmiyor. Her durumda, geliştiricileri uygulamalarının tasarım dili üzerinde minimum kontrol sahibi olmak istiyorlarsa, bu karanlık moda uyarlanmış simgeler sunmaya itmelidir.

🔴
01net'ten hiçbir haberi kaçırmamak için bizi Google Haberler ve WhatsApp'tan takip edin.
Opera One - AI destekli web tarayıcısı

Opera One – AI destekli web tarayıcısı

Yazar: Opera