Fritzbox ile çağrı yönlendirmeyi ayarlama – işte nasıl

semaver

New member
Sabit hattınızda önemli bir çağrı bekliyorsunuz ancak evde değilsiniz? Sorun değil, çünkü Fritzbox ile sabit hat numaranız için çağrı yönlendirmeyi ayarlayabilirsiniz. Bu, sabit hat numaranıza gelen çağrıların doğrudan akıllı telefonunuza gönderileceği anlamına gelir.

Reklamcılık

Fritzbox ile çağrı yönlendirme nasıl kurulur

Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı kılavuzumuza göz atın.

Fark etme: Çağrı yönlendirmenin maliyeti sözleşmenize bağlıdır. Sözleşmenizde sabit hatlardan mobil şebekelere yapılan aramalar sizin için ücretsizse, çağrı yönlendirme de genellikle sizin için ücretsizdir.

1. Adım:

Öncelikle Fritzbox kullanıcı arayüzünü açın. Bunu yapmak için, Adres çubuğu tarayıcınızın varsayılanı olan Fritzbox'un IP adresi 192.168.178.1 Burada girin şifre Fritzbox'ınızın. Bunu ya kendiniz ayarladınız ya da kişisel bir şifre oluşturmadıysanız, Fritzbox'ın arkasındadır.

hızlı başlangıç Kılavuzu

1. Tarayıcınızın adres çubuğuna aşağıdakileri girin: 192.168.178.1Bu, Fritzbox'ınızın kullanıcı arayüzünü açacaktır. Burada, şifre Giriş yapmak için Fritzbox'ınıza gidin.
  2. Daha sonra ” üzerine tıklayınTelefon” ve sonra “Çağrı yönetimi“.
  3. Şimdi ” sekmesini açınÇağrı yönlendirme” ve buraya tıklayın “Yeni çağrı yönlendirme“.
  4. ” deYönlendirilecek çağrılar“seç Sabit hat numarası çağrıları iletilecek olan. Alternatif olarak, doğrudan ” seçeneğini de seçebilirsinizTüm aramalar“. İçin “Çağrı yönlendirme” ardından aramaların yönlendirileceği numarayı girin. Örneğin, “Telefon rehberinde yok“bireysel bir sayı belirlemek için. ” içinYönlendirme için kendi numaranız“seçeneği seçin”Otomatik olarak” dışında.
  5. Daha sonra ” üzerine tıklayınDevralmak“.
  6. Daha sonra ekrandaki talimatları izleyerek ve sabit telefonunuzdan gösterilen numarayı arayarak işlemi onaylayın. ” üzerine tıklayınCep telefonu yok?“, etrafında alternatif sabit hatlı telefonunuz yoksa talimatlar için “TAMAM“.
  7. Çağrı yönlendirme daha sonra şu şekilde etkinleştirilebilir: kaydırıcı tekrar tekrar açılıp kapatılabilir. Kalem simgesi doğru çağrı yönlendirmeyi ayarlayabilirsiniz düzenlemeküzerinde atık kağıt kutusu o yapacak mı silindi.

(anka)