DirectX'i güncelleyin – bu şekilde çalışır

semaver

New member
DirectX, Windows işletim sisteminin önemli bir parçasıdır. Program, Windows'u multimedya uygulamaları, oyunlar ve diğer yoğun grafik programları ile destekler. DirectX'i nasıl güncelleyebileceğinizi burada açıklayacağız.

Reklamcılık

DirectX nasıl güncellenir

Kontrol etmeniz gereken ilk şey, genellikle olduğu gibi Windows güncellemelerinin otomatik olup olmadığıdır. Buna göre DirectX'i manuel olarak güncellemenize gerek kalmayacaktır.

Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç kılavuzunu görüntüleyin.

1. adım:

Windows arama çubuğunun altına ” yazınservices.msc“sonra tıklayın”Yönetici olarak çalıştır“.

Daha sonra DirectX için herhangi bir güncelleme olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Microsoft, hataları düzeltmek, performansı artırmak ve uyumluluğu artırmak için DirectX'e nispeten düzenli güncellemeler yayınlar. Bunu yapmak için ” altındaki tıklayınAyarlar” Açık “Güncellemeler ve güvenlik“. Gezinme çubuğunda şuraya gidin: “Windows güncelleme“. Burada yapabilirsin “Güncellemeler aranıyor“. Güncelleme gerekiyorsa otomatik olarak yüklenecektir. Tek yapmanız gereken bilgisayarınızı yeniden başlatmaktır.

Ayrıca DirectX'i manuel olarak güncelleme seçeneğiniz de vardır. Bunu yapmak için öncelikle DirectX'in hangi sürümünü yüklediğinizi ve güncellemenin gerekli olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bunu yapmak için tuş kombinasyonuna basın [Windows] + [R]. Şimdi açılan pencereye şunu girin: “dxdiag“ve ardından” üzerine tıklayınTAMAM“. DirectX Tanılama programında DirectX Sürümü altında artık DirectX'in güncel olup olmadığını görebilirsiniz. En güncel sürüm DirectX 12 Ultimate'tır (Şu tarihten itibaren: Nisan 2024). Windows 10 yüklü bir bilgisayarınız varsa, çoğu durumda işletim sisteminizde DirectX 12'nin zaten yüklü olması gerekir.

DirectX güncel değilse en son sürümü yükleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken Microsoft web sitesine gidip “İndirmek“. Ardından ” klasörüne tıklayınİndirmekİndirdiğiniz dosyanın üzerine ” yazıp bilgisayarınıza kurunuz. Bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekebilir.

(emzy)

Haberin Sonu