Chrome'da çerezleri devre dışı bırakın – işte nasıl yapılacağı

semaver

New member

1. Chrome'da çerezleri devre dışı bırakın – işte nasıl yapılacağı

Yeni bir web sitesini ziyaret ettiğinizde genellikle çerezlerin kullanımı konusunda bilgilendirilirsiniz ve bunları kabul edebilir, ayarları düzenleyebilir veya reddedebilirsiniz. Chrome gibi yaygın kullanılan bir tarayıcıda genel olarak çerezleri kolayca devre dışı bırakabilirsiniz. Bu onları otomatik olarak engelleyecektir. Bunun nasıl çalıştığını burada açıklayacağız.

Reklamcılık

Google Chrome'da çerezler nasıl devre dışı bırakılır

Çerezler, etkinlikleriniz, web sitesi ayarlarınız ve diğer web sitesi verileri gibi bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Bu esas olarak birinci taraf çerezlerinde gerçekleşir. Web sitesinin çalışır durumda kalması için teknik ve işlevsel olarak gereklidirler. Oturum çerezleri ise yalnızca geçici olarak kaydedilir ve otomatik olarak silinir. İzleme çerezleri veya üçüncü taraf çerezleri ile kişisel veriler web sitesi verileri aracılığıyla saklanır. Bu veriler daha sonra örneğin size kişiselleştirilmiş reklamlar göstermek için kullanılır. Bu konuda daha fazla bilgiyi Çerez nedir? başlıklı makalemizden öğrenebilirsiniz. oku.

Bazı çerezler gerekli olduğundan Google tarayıcısındaki tüm çerezleri genel olarak devre dışı bırakamazsınız. Ancak en azından üçüncü taraf çerezlerini Google Chrome'da varsayılan olarak engelleyebilirsiniz.

Tarayıcıda çerezleri devre dışı bırakın

1. adım:

Google Chrome'un sağ üst köşesindeki simgesine tıklayın Üç noktalı menü ve ardından “Ayarlar“.

Tüm çerezleri engelleyemeyeceğiniz için bunu “Gizlilik ve güvenlik” Ve “Tarayıcı verilerini temizle“Kayıtlı çerezleri düzenli olarak silin.

Google Chrome uygulamasında çerezleri devre dışı bırakın

Adım adım talimatlarımızı izleyin veya hızlı başlangıç kılavuzunu görüntüleyin.

1. adım:

Akıllı telefon uygulamasıyla Chrome'u açın, sağ üstteki simgesine dokunun Üç noktalı menü ve ardından “Ayarlar“.

Hızlı kılavuz: uygulama

1. Ona dokunun Üç noktalı menü ve ardından “Ayarlar“.
  2. Sonra şuraya git “Gizlilik ve güvenlik“.
  3. Ardından ” seçeneğini seçinÜçüncü taraf çerezleri” dışında.
  4. Son olarak “Üçüncü taraf çerezlerini engelle“.

(anka)

Haberin Sonu