Apple, iOS 18, macOS Sequoia ve diğer işletim sistemleri için genel beta sürümlerini yayınladı

acidizing

New member
Üreticinin ürettiği yeni yazılımı hemen keşfetmek isteyen deneyimli Apple cihazı kullanıcıları için büyük gece! İkincisi bu gece iOS 18, macOS Sequoia ve diğer tüm işletim sistemlerinin ilk genel beta sürümünü sunuyor.

Ekosistem geliştiricileri için ElmaHaziran ayı WWDC ve üreticinin çeşitli işletim sistemlerinin ilk beta sürümleriyle oldukça yoğun geçti. Sonbaharda yayınlanacak olan son sürümü beklerken, Apple bunu yapmak isteyen kullanıcılara bir dizi genel beta sürümüyle yeni özellikleri sırayla test etme şansı sunuyor.

Herkesten önce yenilikleri keşfedin

iOS 18, iPadOS 18, macOS Sequoia, tvOS 18, HomePod yazılım sürümü 18 ve watchOS 11 artık genel önizlemelerinde mevcut. Bu, bu işletim sistemlerinin tamamen güvenli olduğu anlamına gelmiyor: beta sürümleri olarak ele alınmalı ve bunun ima ettiği hatalar ve eksik özelliklerle birlikte ele alınmalıdır. Bu nedenle bunları günlük olarak kullanılan iPhone, iPad, Mac veya Apple Watch'a yüklemekten kaçınacağız…

Apple Cihaz Ailesi Ios 18

Yalnızca Vision Pro, genel beta sürümüne hak kazanamaz. © Apple

Tamamen ücretsiz olan bu program, geçerli bir Apple Kimliğine (örneğin bir iCloud hesabı) sahip tüm kullanıcılara açıktır. Tek yapmanız gereken ayarlara gitmektir Genel > Yazılım güncellemesi(veya cihazınıza bağlı olarak eşdeğeri), ardından menüden genel beta seçeneğini seçin Beta GüncellemeleriApple, cihazlarındaki verilerin yedeklenmesini şiddetle tavsiye ediyor.

Lütfen genel bir beta sürümünü yüklemenin bir ürünün donanım garantisini geçersiz kılmadığını unutmayın. Ayrıca cihazınızın önceki, kararlı bir sürümünü geri yüklemek de mümkündür (Apple'ın SSS'sini okuyun).

iOS 18 ve benzerleri için büyük ve küçük birçok yeni özellik var — özellikle ana ekranın özelleştirilmesi! — ancak bu yeni sürümlerin en iyisini vermesi sonbahara kadar sürecek, Apple Intelligence'ın katkısıyla. Ne yazık ki, Avrupalılar için olmayacak…

iOS 18 için temel yeni özellikler
🔴
01net'ten hiçbir haberi kaçırmamak için bizi Google Haberler ve WhatsApp'tan takip edin.
Opera One - AI destekli web tarayıcısı

Opera One – AI destekli web tarayıcısı

Yazar: Opera

Kaynak :

Apple Genel Beta Programı