Amazon'un Alexa'ya ek olarak ChatGPT'ye rakip bir botun da üzerinde çalıştığı bildiriliyor

acidizing

New member
Hayatta Alexa'dan daha fazlası var. Amazon, ses asistanının üretken yapay zekasıyla güçlendirilmiş bir versiyonu üzerinde çalışıyorsa, şirketin büyük şapkasında, okul yılının başında tanıtılabilecek “à la ChatGPT” adlı bir sohbet robotu da yer alacak.

Yıl sonu muhtemelen çok yoğun geçecek Amazon. Zaten haber var AlexaBunun iki versiyonu mevcut olmalı: Oldukça sınırlı ücretsiz olan, daha büyük yeteneklere sahip ücretli olan; her iki versiyonun da her durumda üretken yapay zeka tarafından desteklenmesi gerekiyor.

Okuyun “Olağanüstü” yapay zeka destekli Alexa için ayda 5 ile 10 dolar arasında mı?
Ama hepsi bu değil. Amazon'un şirket içinde ayrıca (şu an için) Mattis adında bir ChatGPT rakibi üzerinde de çalıştığı belirtiliyor. İşletme İçeriği. Olympus LLM (büyük dil modeli) ile çalışan bir konuşma botu olacaktır. İkincisi, OpenAI'nin GPT-4'ünün iki katı kadar olan 2.000 milyar parametreyi görüntüleyecektir.

Bu parametreler (ağırlıklar ve sapmalar), yapay zeka modelinin eğitim süreci sırasında kullanılır; bu, Yüksek Lisans'ın kapasitesini belirlemek için önemli bir göstergedir ancak kesinlikle her şey değildir: yanıtların kalitesi aynı zamanda eğitim veri tabanına, eğitim tekniklerine ve modelin mimarisine de bağlıdır.

Amazon CEO'su Andy Jassy'nin projeye kişisel olarak dahil olduğu (her ne kadar projeyi daha yeni değerlendirmiş olsa da) ve testlerin devam ettiği bildiriliyor. Matis şöyle tanımlanıyor: özerk yapay zeka aracısı »görevleri yerine getirebilme becerisine sahip« bağımsız “. Terminatörün gölgesi artık o kadar uzakta değil! Eylül ayında, şirketin yeni Echo ürünlerinin yıllık sunumu sırasında daha fazla bilgi sahibi olmamız mümkün.

🔴
01net'ten hiçbir haberi kaçırmamak için bizi Google Haberler ve WhatsApp'tan takip edin.
Kaynak :

İşletme İçeriği