Acil durum uygulamaları – 4 öneri | çevrimiçi

semaver

New member

1. Acil durum uygulamaları – 4 öneri

Acil durum çağrısının hızlı ve otomatik olarak yapılması gerekip gerekmediğine bakılmaksızın, bir kişinin sağlığıyla ilgili kişisel bilgiler gereklidir veya kişisel güvenlik tehlikededir: acil durum uygulamaları günlük yaşamda pratik bir cankurtaran ve yardımcı olabilir. Size dört acil durum uygulamasını sunuyoruz.

Reklamcılık

Acil Durum Kimliği

Acil Durum Kimliği uygulaması, doktorlar ve itfaiyeciler tarafından acil servislerde yıllarca kullanıldıktan sonra geliştirildi. Acil durum uygulamasında, tıbbi profilinizde acil durumda iletişime geçilecek kişiler, önceki hastalıklarınız, alerjileriniz, kan grubunuz ve düzenli olarak kullandığınız ilaçlarla ilgili kişisel verileri girebilirsiniz. Bunun gibi önemli bilgiler acil durumlarda çok önemli olabilir. Bilinciniz yerinde değilse, ilk müdahale ekipleri acil durum verilerine kilit ekranınızdan erişebilir.

Uygulamayı ilk üç ay ücretsiz kullanabilirsiniz. Bundan sonra uygulamanın acil durum geçiş kartını kullanmanın maliyeti ayda 1 Euro'dur. İlk müdahale ekiplerinin uygulamada acil durum geçiş kartınızın olduğunu hemen görebilmelerini sağlamak için acil durum kimlik web sitesi buna dikkat çekmek amacıyla bilezikler ve kolye uçları da sunuyor.

Malta İlk Yardımı

Malteser uygulaması her şeyden önce iyi bir ilk yardım rehberidir. Son ilk yardım kursunuzun üzerinden uzun bir süre geçtiyse, kardiyopulmoner resüsitasyon (CPR), yaraların tedavisi veya zehirlenme durumunda ne yapılması gerektiği gibi çeşitli tıbbi acil durumlara ilişkin ayrıntılı talimatlar bulacaksınız. Adım adım talimatlar ne yapmanız gerektiğini açıklar.

Acil bir durumda, uygulamada hangi ilk yardım önlemlerini almanız gerektiğine dair ipuçları da bulacaksınız. Ayrıca doğrudan uygulama üzerinden acil arama yapabilir ve nelere dikkat etmeniz gerektiğine dair ipuçları alabilirsiniz.

NINA

NINA, “Acil Durum Bilgi ve Haber Uygulaması”nın kısaltmasıdır. Federal Sivil Koruma ve Afet Yardım Dairesi tarafından halkı tehlikeli durumlara karşı uyarmak için geliştirildi. Bunlar arasında su baskınları, elektrik kesintileri, bomba keşifleri, doğal afetler, aşırı hava koşulları veya büyük yangınlar yer alıyor.

Uyarı uygulamasında uyarı almak istediğiniz belirli konumları ve alanları seçebilirsiniz. Konumunuzu açarsanız mevcut konumunuza ilişkin güncel uyarıları da alabilirsiniz. Uyarıya tıklarsanız, ilgili acil durumla ilgili daha ayrıntılı bilgi ve eylem önerileri alacaksınız.

Hayat360

Life360 uygulaması mevcut konumunuzu aileniz veya arkadaşlarınızla paylaşmanıza olanak tanır. Ayrıca birbirinizin konumlarını harita üzerinde de takip edebilirsiniz. Daha sonra acil durumda iletişime geçilecek kişiyi bir şeylerin ters gittiği konusunda bilgilendirmek için bir acil durum düğmesini kullanabilirsiniz.

Life360'ı ücretsiz olarak kullanabilir veya aylık 5,49 € veya yıllık 54,99 € karşılığında premium sürüm alabilirsiniz. Bu sürüm, öncelikli müşteri desteği, sınırsız konum uyarıları, sürücü raporları ve 30 günlük konum geçmişi gibi özelliklerin kilidini açar.

(emzy)

Haberin Sonu