Sözde savaş sahneleri heyecan yaratır – arka planlar – BEV

video dökümünü oku

Birkaç eğitim sosyal ağlarda Ukrayna savaşı sırasında çekildiğini gösteren bir video dolaşıyor. Dolaşımdakilere böre Ukraynalılar gerçek savaşa girmeye yer savaş sahneleri sahnelemeli.

Ancak bu ve diğer videolar yanlış bağlamayla dağıtılıyor ve bu nedenle çok fazla yaygaraya neden oluyor.

t-çevrimiçi zorlama uzmanı Lars Wienand, bir kullanıcı olarak yanlış iddiaları ve sahteleri nasıl takip ettiğini biliyordu

Burada her şey filmleri çekilirken yakalandılar. Ve tabii ki bu da bir film çalışması, ama bu resmi olarak bir film çalışması, yapımcının bizzat dağıttığı bir film çalışması çünkü yapımcı, filmini tanıttığı için hala fin ansörler düşünmeye çalışıyor.”

Yayıncılara göre, Ukrayna’dan sahnelendiği iddia edilen savaş sahnelerini gösteren içerikler de geçmişte paylaşılmıştı. İngiltere’den Rusya Büyükelçiliği gallesine katıldı.

Hepsi çıktı: Film kayıtlarıydı, hatta bazı yıllar önce resmi film setlerinde yapılmıştı.

Wienand, böyle bir video kendi zamanlarınızda yer aldıysa şimdi neye göre önemli olduğunu açıklıyor.

“Zamanınızın korunması gereken ilk şey, beni tetiklemesi gereken çok duygusal bir içerik yayıldığında dikkatli olunmalıdır. İnanarak şunu da söylersem kendimi utandırabilirim: Bir bakacağım , burada ne rezillikler oluyor. İkincisi.” varyantı, YouTube’da veya Google’da resimde görülebilenleri aramaktır.”

Bunu yapmak için, videoyla birlikte anahtar kelimeler Google aramasına kadar beklemeniz yeterlidir:

Belki zaten bununla ilgili bir haber var.Belki tam olarak bunu ve izleseydim ne yapacağımı gösteren bir video vardır. Bunu Kim Yayıyor? Bu hesapların artık çok ama çok net birleştirme var, kim hala Z’ye sahip olabilir? Gerçekten bir mesaj iletmek dileklerimizle profillerinde sembol var, bu yüzden daha fazla temkinli içerikum.”

Başka bir seçenek de görsel aramadır. Bunu yapmak için videodan bir veya daha fazla sahnenin ekran görüntüsü alınır. Bunlar daha sonra Google tarafından yüklenir. Google mevcut şimdi, benzer veya aynı görselleri arayacaktır. Bu aynı zamanda Ukrayna’da savaş sahnesinin iddia edilen videoyla da çalışır. Orijinal kayık TikTok’ta bu şekilde bulunabilir.

“Daha sonra çeşitli kayıtlar yüklediğini görüyorum. Kayıtlardan da görme: farklı kişilerin etiketledi, hesaplarına gitme, Letonya’daki bir LasarTag merkezinin hesabına giriyorsunuz. Sonraki bölümler. Letonya’daki bu lazer etiket merkezinin sitesi karşılaştırılabilir. Bunlar aynı görseller, bunlar aynı yapılar, özellikler vb.”

Videoların tamamen farklı bir içeriğinin artması ve dikkat ve heyecan uyandırması olgusu yeni değil. Korona zamanlarında bile bu tür birçok vaka zaten vardı:

“O zaman insanların bunun altında sık sık paylaşım yaptığı için kutlusun. Bu da eski bir sahte ama aynı zamanda tamamen yeni bir içerik olarak ortaya çıkıyorlar. Bir Rus rapçinin cesetlerini gösteren bir video vardı. Çöp torbalarındaki cesetler bir kamyonda ve sırasında çekime ara verildi, bu cesetlerden biri de sigara içti. Su krem ​​çekildi: Bakın cenazesi sigara içiyor. O ilk Corona ortaya çıktı. Hahaha, Bunlar Corona cesetleri. Hiç ölmüyorlar.”

Burada da resmi bir film çekmek söz konusuydu. Ölümsüzlerin bu sahnesi daha sonra Ukrayna savaşının sonları ölümsüz askerlerin olduğu bir krem ​​olarak yeniden ortaya çıktı. Duygusal olarak yüklü konular söz konusu olduğunda, öfke veya kızgınlık yoluyla çok çabuk kışkırtılabilir. Bu, doğrulama uzmanı Lars Wienand’ın tavsiyesini kısaca düşünmeyi ve sansasyonel buz tutması durumunda tekrar kontrol etmeyi çok daha önemli hale getiriyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir