Selenskyj savaş esirlerini Türkiye’den Ukrayna’ya götürüyor – BEV

500. Gün: Rusya’nın Bakhmut Muharebesi için rezervleri tükeniyor gibi görünüyor. Bakhmut, Ukrayna’dan ayrıldığında ilk kez kovuldu. Haber blogundaki tüm bilgiler.

Bir bakış en önemli şeyler


Yükseliyor…

Gom

Rusya, Türkiye’yi serbest birakılan savaş esirleri için eleştiriyor

19:16: Rusya’da Türkiye’yi savaş esiri Ukraynalı fraglerin ülkelerini terk etmeye izin vererek uzlaşmaları hlal etmekle idare ediyor. Ria, bir Türk gazetecinin saldırısına uğradığı dönemle uğraşan Dmitry Peskov’u selamlayınca Haberine Gore’dan emin oldu. Rus hükumetin askerlerinin serbest birakılacağı konusunda bilgi verildi.

Ukrayna Devlet Başkanı Zelenskyy, Türkiye ziyaretinin ardından dönüş yolunda beş savaş esirini de yanına aldı. Bununla ilgili daha fazla yazıcı 18.35’ten itibaren girişte okumak.

Zelenskiy, 500 gün

18:38: Bu Cumartesi, Rusya’nın Ukrayna’yı geniş işgalinden sonraki 500. gün. Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, Ukraynalıları cesaretlendiriyor. “500 günlük topyekun savaşı. Öyle mi bilmiyorum. Ukrayna’nın özgürlüğü ve bağımsızlığı için savaşan herkese teşekkürler!”

Zelenskyj savaş esirlerini Türkiye’den Ukrayna’ya götürüyor

18.35: Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, Türkiye ziyaretinden dönerken yanında Rusya’nın elindeki liman kenti Mariupol’daki garnisonun beş komutanını ını götürüyor. Mariupol’daki askeri birliklerin üyeleri Ukrayna’da kahraman olarak görülüyor. Üç aylık bir rus kuşatmasına dayanmış e sonunda devasa Azovstal çelik fabrikalarındaki sığınaklara ve tünel sistemlerine yerleşmişti. Ancak Zelenskyy’nin emriyle teslim oldular.

Adamlar, Azakstal’ın fethinden sonra Rus esaretine düşmüş, ancak daha sonra Türkiye’ye iade edilmişti. Ukrayna cumhurbaşkanlığı yönetimine göre, “Türk tarafıyla yapılan görüşmelerden sonra” anavatanlarına geri döndüler.

Selenskyj, İstanbul’da bir Karşıladı ve dönüşünü kutladı. Zelenskyy, Twitter’da ücretli fotoğrafla yetinme zahmetine girdi. “Ev” yazdı.

Burada Rus birlikleri buraya baskı altına giriyor

17:39: Ukrayna’daki Rus birlikleri giderek daha fazla baskı altına giriyor gibi görünüyor. Uzmanlar savunmada açık zayıflıklar görüyorlar. Burada bununla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

İngiltere Başbakanı Sunak misket bombalarının kullanılmamasını tavsiye etti

16:29: İngiltere, parça tesirli silahlara karşı tutumunu sürdürüyor. Başbakan Rishi Sunak, ABD’nin ilk mühimmatları Ukrayna’ya sevkiyatın ne zaman başlayacağına yanıt olarak bunu söyledi. Sky News tarafından yayınlanan Selby ile yaptığı röportajda Sunak’a şunları söyledi: “Yakın zamanda yaşanan bir bombalama olan Birleşik Krallık, editör Yoruz ile yaptığı bir dizi röportajda medya tarafından ele alındı” dedi.

Medvedev’in yanlış kararı kolay olmadı

15:34: Eski Rusya Devlet Başkanı Dimitri Medvedev, Ukrayna’ya misket bombası sevkiyatı yaptığı duyurusu nedeniyle ABD’yi nükleer bir savaş kışkırtmakla suçladı. Rus cumhurbaşkanı adayları Telegram’da anlaştılar: “Son zamanlarda fantezilerle ilk görüşen kişi Joe Biden’ın (ABD adayı Joe Biden) ölümüne baktıktan sonra onu bilgilendirdikten sonra “İhtiyacın olan her şey bu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir