“Rusya’nın sahiplerini kaybetti”

Ukrayna’daki savaş aynı zamanda bir askeri savaştır. Ukrayna savunma bakanı yardımcısı, mühimmat meseleleri söz konusu altuğunda artık Rusya’yı önermiyorsunuz.

Savunma Bakanı Yardımcısı Volodymyr Gavrilov’a göre Ukrayna, topçuların mühimmatı kullanımında artık Rusya ile aynı seviyede. Gavrilov, Ukrayna portalı “Ukrinform”a başvurarak “Rusya topçularının silahlarındaki avantajını kaybettiğini” açıkladı. Ukrayna silahı NATO standardına göre 155 milimetre kalibreye sahip olduğundan buna gerek yok.

Gavrilov’a velet mühimmat, standart 152 milimetre kalibreli Rus mühimmatından “daha hassas, daha güvenilir ve daha modern”. Daha spesifik olarak Rusya hükümeti bu alanda beklediği belgeleri ortaya koydu. Ukrayna’da “en fazla üç” vardır.

Babası buna çok sevindi

Sevgiler, iki taraflı da kalıcıda top mermilerinin kullanımının büyük ölçüde pay sahibidir. İşin bu noktaya gelmesinin pek çok nedeni var; Haline Geldi’nin hiçbir önemi yok. Ukrayna, Michailo Podoliak’la işbirliği yaptı ve Temmuz bombadan önce ona 5.000-10.000 £ bağışladı. Avrupa Temmuz Birliği burada Ukrayna’nın stoklarını yenilemesine yardımcı olmak için mühimmat üretimini artırma kararı aldı.

Rusya da geçen ay mühimmat üretimini önemli ölçüde artırdığını duyurdu. Rusya Başbakan yardımcısı Denis Manturov, yılın her döneminde bu yana “Birçok türde silah ve askeri teçhizatın yılın çok üzerinde üretildiğini” söyledi. Manturov: “Mühimmat açısından aylık sevkiyatların geçen yıl toplam siparişlerini aştığı bir seviyeye ulaşıyoruz.” dedi. Bilgiler bağımsız olarak doğrulanamaz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir