rekabette bir çıkan ekran – BEV

Çoğu Fransız tarafından akıllı telefonlarıyla örnek Huawei’nin yayınında birkaç ip var inli üretici, birkaç hafta önce ilk üst düzey harici monitör olan MateView’ı piyasaya sürdü. Neredeyse kenarlıksız 3:2 formatı sayesinde harika ve etkileşimli gezinme ve bağlantılı unsurlar sayesinde rakiplerinden daha modern olan MateView, hızla dikkatimizi çekti. Onun yanında iki aydan fazla test ve uzaktan çalıştırma sonra boyut kararımızı verme zamanı Geldi. Gereksiz bir merak uyandırmayalım, Huawei MateView büyük bir tutku.

Mükemmele yakın bir tasarım

Mükemmellik diye bir şey yok ama Huawei gerçekten de ondan çok uzak değil. Nadiren bir tasarım çevremizde bu kadar oybirliğiyle karşılandı, öyle ki MateView’ü Sergilediğimiz herkesin bize kökenini sordu. Harici temsilcinki kadar çekici olmayan bir evrende Huawei, bir ekran çekici kılma başarısı elde ediyor. MateView’ün 28.2 inç ekranının çok nadir formatı gibi, kenarların dışlanması da kötü niyetli farklı yapılar. 3:2 de boy oranı, genişlik yerine yüksekliğini uzatarak masada fazla yer kaplamayan devasa bir ekranı olanaklarını tanır. Bir veya iki pencereyle çalışmak için daha iyisi pek mümkün değildi. Birinde iki harici bilgisayara sahip olmak gibi.

Lionel Morillon / Haberler – Sınırlar nerede?

4K+ Görüntülemek (3840 x 2560 piksel) ile Huawei tarafından kullanılan LCD panel gerçekten beğeniye şayan bir kaliteye sahip. Bir doku dokuları, bir ikonun tasarımı… Bilgisayarın bu tanımını desteklemesi ile, MateView’ün dev görevi her şey yüceltilmiş görünüyor. Örneğin Macte, yalnızca USB Type-C bağlantı noktası olan bilgisayarlarda 3840×2560’ı çalıştırmayı başardık. Daha eski olan diğerleri, HDMI aracılığıyla 16:9 oranında sıkıştırılmış 720p ile genişliği. Kablo sorununun uzunluğunu göre uygunluğunu kontrol etmenizi tavsiye ederiz. MateView’ün keyfini en iyi kalitede çıkarmamak çok yazık olur.

LM / Haberler – MateView’ün görüntü kalitesi gerçekten olağanüstü.

Garip bir şekilde, birkaç akrabamızın götürülmesi olarak bize bu ekranı Apple tarafından imzalanıp imzalanmadığını sordu. MateView’ün ayağının, California markasının Pro Display XDR’sinin neredeyse mükemmel bir kopyası olduğu söylenmelidir. Huawei, maalesef Apple’daki gibi ekranın dikey olarak döndürme süresi elinde tutmasa da, izleme yüksekliğini ayarlayabilseniz veya eğebilseniz bile bundan kaynaklı olarak ilham aldı. Öte yandan MateView, olasılıklar açısından savaşı kazanıyor. USB-C, Mini Ekran Bağlantı Noktası, HDMI, USB-A ve mini jak bağlantı noktaları, USB Type-C ile bağlanan bir dizüstü bilgisayar doğrudan ekran tarafından şarj etme, kablo (ekran) tasarrufuna izin verilmesi için daha pratiktir. ayrıca bilgisayarla aynı anda uyanır ve kapanır, zamanınız çok hızlıdır). Son olarak, 649 euro veya daha düşük fiyatıyla Huawei MateView’ün herkes için olduğunu unutmayın. Apple’ın maliyeti 6.000 Euro ve Pro Display XDR’dir. Huawei’ye onu sallaması için vermekten gurur duyuyorum.

LM / Haberler – ProDisplay XDR’de Apple için MateView kullanılmaktadır.

Üstte parlaklık ve renkler, geliştirilecek Kontrast

Huawei bu işte yeni olduğu için MateView’in en iyi performans göstereni olmadan iyi gözetim altında tutulur. Çinli üreticiyi hafife almak bir hataydı: Haberler laboratuvarına göre üst düzeydeki monitördeki en iyilerden biri. Renk cihazları açısından, DCI-P3 kuralları 1,89’luk bir Delta E ile mükemmelliğin işleyişidir (“doğal” modu, Delta E 2,13’tür). Geçerken değil ki, ekran bir ön ayar “göz konforu” ​olarak geçici ve doğru olmadığını göstermede başarısız olan mavi ışığı önemli ölçüde azaltan etkili. Göz yorgunluğumuzu azaltmak için sık sık etkinleştirdik. MateView, 461 cd/m’lik en yüksek performansa sahiptir2, ev kullanımı için de son derece tatmin edicidir. %100’de, Huawei’nin ekranı bile fazla göz kamaştırıyor (%70’e yakın kullanılmışk ve kendini uyaran parlaklığa karşı işletmek).

LM / Haberler – MateView’de, ses düzeyi ayarlarıken parlaklığı da ayarlarınız.

Çinli üreticinin daha iyi olması için tek nokta kontrast oranı. 600 avroya, OLED spesifikasyonu orada değil. LCD panel ile yetinmek zorundasın. Laboratuar ölçümlerimize göre MateView’ün kontrast oranı 1357:1’dir ve bu pek de iyi sayılmaz. 3:2 formatında, örneğin bir video ekranı ekranı kalın siyah şeritler deneyler zorlayan multimedya içeriği için ideal olmadığı için bu durum daha da can sıkıcıdır. Karanlıkta, siyahın siyah olmadığını görmek için. Bize göre MateView formatının tek kusuru budur. Bir OLED veya mini-LED modelleri kesinlikle yükselecek olsa bile.

Son hassasiyet, MateView oyuncuları için tasarlanmamıştır. 60 Hz yenileme hızı, özellikle 3:2 formatlı oyunlar için pek uygun olmaması için ev ve profesyonel kullanım için tasarlandı. Oyuncular için Huawei, MateView’in GT sürümü farklı bir format ve 144 Hz ile sunuyor… ve daha az işleve sahip.

Düğmeler yerine dokunma çubuğu

Kendine saygısı olan her teknoloji şirketi gibi, Huawei de ilk ileri teknoloji ekranıyla yenilik yapmaya çalışmak zorunda kaldı. Fikirlerinden biri, MateView arayü Zünde gezinmek için yönetici altında bir dokunsal çubuk kullanmaktır; bu, diğer harici monitörlerde bulunan yerleşik olarak rahatsız edici kumandayı ortadan kaldırırken uzak kumanda seçeneğinden kaçınır. Günlük işletme altında Soldan sağa doğru bir hareket yapılıyor ses yükseltiliyor. son derece konuşuyor. Öte yandan, ayarlara erişmek mutlaka pratik değildir. Çubuğa iki kez dokunmanız, sağa veya sola kaydırarak hareket etmeniz ve onu kontrol etmek istediğinizde çubuğa dokunmanız (geri dönmek için iki kez) gerekir. Düğmelerden daha iyi, ancak hızlı çok olması gerekmez. Özellikle ekran çok ısındığından ve dokunuş çubuğu genellikle çok sıcaklarından. Bu nedenle bu yasak mı? Tam olarak değil. O kadar seyrek erişilir ki, bir ayrıntıdır. Touch Bar ihtiyacınız olduğunda, önemli olan da budur.

LM / Haberler – Hiç düşünmüyoruz ama işte MateView’ün karşılıklı konuşması.

Sınırlı akıllı özellikler

Bir başka yenilik olan Huawei MateView, kablo kullanmadan görüntü alabilen bir monitör. Miracast protokolü sayesinde, bir Windows PC’nin ortamını (1080p ile sınırlandırın) HDMI kablosu olmadan yayınlayabilir veya Android akıllı telefonun ekranını kablosuz olarak yansıtabilirsiniz (markası ne olursa olsun, NFC etiketi sayesinde Huawei terminalleri tercih edilse bile) eşleştirmeyi çalıştırmak için alt kısımdan). Sonuç iyi, ancak bazi garip yönlendirmeler nedeniyle görüntü genellikle yapay olarak 3:2 en boy ölçülerine göre uzatılıyor. Bu tesisi bir sorun giderme çözümüdür ve kablo bağlantısı MateView’de en iyi seçenek olmaya devam etmektedir.

LM / Haberler – Bir Android akıllı telefon ekran yansıtması, MateView ile kablosuz olarak çalışıyor ancak ekran esnetiliyor.

Birkaç aylık kullanımdan sonra, Huawei MateView’ün bağlantılı bileşeninin gerçekten güçlü yönlerinden biri bulunamayacak durumdaydı. Gerçek bir işletim sisteminin yokluğunda, bu yardımcı bir hiledir. Örneğin, bir terminal bağlamadan ekrandan YouTube veya Netflix’e gitmek imkansız. Wi-Fi bağlantısının göz önüne alınmasını engelleyen verici. Klavye veya fare ile kontrol düzenlemeleri gerçek bir tarayıcı ve uygulamaları kullanabilmek için MateView’de gerçek bir işletim sistemi olmasını isterdik, neden HarmonyOS olmasın.

Başka bir pişmanlık, Miracast protokolünün genel halk tarafından yeterince bilinmemesidir. Huawei’nin ABD tarafından yasaklanmadığı bir dünyada, Google Cast ve Apple AirPlay uyumlu bir MateView görmek çok isterdik. Bu, Android veya iPhone’dan herhangi bir görüntü veya video ekranı mümkün kılındı ​​ve bu nedenle MateView’ü ara sıra yapılan projeksiyonlar için son derece pratik hale getirdi ( örneğin, bir arkadaş eve gelir ve tatil fotoğraflarını yansıtmak ister). Yine, burada anlaşmayı bozan hiçbir şey yok. Huawei’nin akıllı sunumu, bağlantı işlevlerinden çok tasarımıyla daha iyi olduğunu fark ediyoruz. Google Asistan veya Amazon Alexa gibi bir sesli asistana da karşı yönetim.

LM / Haberler – Samsung’un DeX modu, MateView’deki kablosuz projeksiyonda iyi çalışır. Ekranın benzer bir işletim sistemine sahip olmasını isterdik.

Başka bir küçük kusur, bir kaynaktan geçiş bazen kaprislidir. Çoğu zaman, bilgisayarımız uykudayken MateView sebepsiz yere uyanır. Aynı anda bağlı iki bilgisayarınız varsa, trackpad ile ısrarla uyandırmanıza rağmen bazen hangisine gideceğini bilemiyor. Huawei muhtemelen tüm bunları bir yazılım güncellemesi ile geliştirebilir.

Web kameraları, Hoparlör ve NFC: MateView’de eksik olan şeyler

Huawei MateView ile neyi beğendiğimizi size anlattık, Görünüm görünümüyle bu testi sonlandıralım. İlk olarak ezici olan şey, Huawei ekranının bir web kamerası içermemesi. İnce çerçeveleri göz önüne çıkan bu genel bir davranış, ancak özellikle bazı dizüstü bilgisayarların düşük kaliteli web kameralarını gördüğünüzde, ev çalı şmak için mükemmel ekran oluşturmak için kaçırmak bir fırsat olduğunu düşünmemekten şansınız. MateView 2’nin Huawei’nin ekranını daha da iyi hale getirecek yüksek kaliteli bir ön kameraya sahip olması gerçekten bekleniyor. Bu arada, bu inanılmaz tasarım için heyecanlanmaya devam eden şirket.

LM / Haberler – MateView’ün eğimini kolayca ayarlayabilirsiniz, ancak döndüremezsiniz.

Bir başka hayali davet etmeyi amaçlayan şey, hoparlörlerin kalitesidir. Çok güçlülerse çıkardıkları ses çok doygundur. MateView’ün hoparlörleri artık ayağında gizli, belki de daha uzun bir ses sunmak için yeni nesilde birkaç tanesinin genişliğine göre yayılmalıdır?

LM / Haberler – Burada MateView hoparlörünü ve NFC etiketini görün.

Son olarak yukarıda da çocuklarımız gibi MateView’ün tabanında NFC etiketi bulunuyor. Huawei akıllı telefonlarını eşleştirmeyi amaçlayarak, onu iki ayda yalnızca bir kez kullandık, bu da onun bu kadar güzel bir cihazda bu kadar önemli bir yeri hak ettiğini gösteriyor. Huawei, işte önerimiz: İkinci nesil ile ayağını biraz daha kalın hale getirmek için gelse gale, kablosuz bir şarj istasyonu ile konuşuyor. Akıllı donanımı, bilgisayarları veya kulaklığınızı ekranınızın içine yerleştirerek şarj etmek kesinlikle amaçlanacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir