Putin Rusya’dan çekilmeye mi hazırlanıyor? – BEV

Kachowka Barajının yıkımı sadece başlangıçmıydı? Rusya’nın Ukrayna’daki barajları sabote ettiğine dair tekrarlanan raporlar var.Vladimir Putin ondan ayrılamayacağını hissetti.

Evet, Ukrayna safra sorunları yüzünden çıldırdı. Haziran ayında Herson’daki Kakhovka barajının çökmesinden sonra, tüm alan sular altında kaldı. Su kütleleri evleri, insanları ve yavruları alıp götürür. Zehirli maddeler – petrol, petrol ve kimyasallar – muhtemelen uzun yıllar havayı kirletti. Felaketin gerçek sonuçlarını ancak savaşın bitişlerinden sonra sürdürecektir.

Yükseliyor…

Gom

Lütfen 2. haftanın henüz tamamlanmadığını unutmayın. Cenevre Sözleşmeleri bu saldırıları yasaklıyor çünkü barajlar askeri hedef değil. Ancak Rus savunma kalkanlarından beri sivil altyapıya saldırıyor ve ülkenin güneyindeki Ukrayna barajlarının sabote ettiğine dair artan sayıda rapor var.

Ancak taktik değiştirmek kolay değil. Ancak barajların yıkılması veya hasar görmesi, Vladimir Putin’in orta vadede de güney Ukrainyna’yı askeri olarak tutamayacağını varsaydığının ışareti olabilir. Aksi takdirde, Rusya gerçekten işgal etmek istediği ülkeyi mahvedsin mi?

Baraj yapıları: Ukrayna kendi barajını havalandırmasını uçurmuş olabilir mi? (Kaynak: t-çevrimiçi)

Barajlara yönelik saldırılar artıyor gibi görünüyor

Rus hükümeti son zamanlarda Ukrayna’nın elektrik ve hidroelektrik santrallerini iyileştirmeye başladı. Sovyet hükümeti, Beyaz Rusya’nın, Kadar uzanan Dnipro Nehri’nin Ukrayna kısmı boyunca altı baraj inşa etmesini yalanladı. Siparişinizi vermenizi ve rezervasyon yapmayı bırakmanızı bekliyoruz.

Artık elektriğe ihtiyacınız kalmadığında, siparişinizi vermeden önce zaman ayırmalısınız ve siparişi vermek için zaman ayırdığınız konusunda endişelenmenize gerek kalmayacak.

20230614_Ukraine_Dams_DE

Ancak, ihtiyacınız olan eleştirinin fikrinizi değiştiremeyeceğini unutmayın. Kakhovka, yeni yılda Güney Ukrayna’n’ın Rusya’sına taze bir görüş sunmak için göz attı:

  • İçinde Eylül 2022 Kryvyi Rih, şehrin yok olma riskinin olduğu çok popüler bir yer. Ukrayna bunun için Rusya’yı suçladı.
  • İçinde Ekim 2022 Kremençuk Yakınlarındaki ve Dinyester Nehri üzerindeki barajlara roket saldırıları yapıldığına dair haberler vardı.
  • İçinde Kasım 2022 Ukrayna ve Rusya’nın birbirini suçladığı Kakhovka Barajı’nda patlama meydana geldi.
  • İçinde Aralık 2022 ve 2023’e kadar Zaporijyanın evinde Dnipro hidroelektrik santralinin çalışması bekleniyor. Ukrayna Rusya’yı suçladı.
  • İçinde Mayıs 2023 Ukraynalılara göre, Rus saldırıları Donetsk’i bir rezervuarı yok etti.
  • tr 6 Haziran Herson’daki Kakhovka Barajı çöktü. Ruslar bizi tanımadığı için hidroelektrik santrali yerinde kontrol ediliyor. Uzmanlar ayrıca Rusya’nın barajı havaya uçurulduğundan şüpheleniyor.
  • Ukrayna’ya göre Rus güçleri imha etti Haziran 2023’te Luhansk’ta Novodarivka burada Mokri Yaly Nehri üzerinde bir baraj.

Ukrayna karşı saldırısına taktiksel yanıt

Ukrayna’da olanların çoğu savaş sisi içinde. Barajlara yönelik hangi saldırıların olduğu ve nihai olarak kimin sorumlu olduğu tamamen belirsiz. Baraj ve elektrik santrali sabotaj tehdidi, uzun vadeden beri bilgi savaşının bir parçası haline geldi. Ancak Kakhovka Barajı’nın -muhtemelen Rusya’da meydana gelen bir patlama sonucu- yıkılmasının neden olduğu tırmanış, Putin’in izlediği savaş taktikçisi bir isareti olabilir.

Ukrayna'da bir barajın patlamasının ardından sel: Yardımcılar, Kherson gezisi bir avcı ve köpeğini selden kurtardı.
Ukrayna’da bir barajın patlamasının ardından sel: Yardımcılar, Kherson gezisi bir avcı ve köpeğini selden kurtardı. (Kaynak: Global Images Ukrayna)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Reklam ve İletişim:  Whatsapp:  262 606 0 726  Skype:  live:2dedd6a4f1da91be
Yasal Uyarı: Blog Sitemiz; 5651 Sayılı Kanun kapsamında BTK tarafından onaylı Yer Sağlayıcı’dır. Sitemiz ve içerisinde bulunan tüm içerikler taslak halindedir, kesinliği kanıtlanmış bilgiler değildir. Sitemiz kar amacı gütmez, ücretsiz bilgi paylaşımı yapan bir websitesi olarak yayın hayatına başlayacaktır. Hukuka ve mevzuata aykırı olduğunu düşündüğünüz içeriği  [email protected]  adresi ile iletişime geçerek bildirebilirsiniz. Yasal süre içerisinde ilgili içerikler sitemizden kaldırılacaktır.
Amphibious Theme by TemplatePocket Powered by WordPress