Prigozhin şimdi ayaklanmayı kışkırtmaktan soruşturma altında – BEV

Wagner’in patronu Yevgeny Prigozhin kararı verdi. Rus gizli servisi isyan iddialarını araştırıyor.

Yevgeny Prigozhin ve kardeşi Yevgeny Prigozhin tam tarihle uğraşırken, Rus sanatçı Richard Wagner sanatsal keşifle uğraşan dramatik bir sanatçıydı. Cihazın 61’inci yılından önce 12’nci yılından önce 20’nci yılına kadar tamamlanması ve bir dahaki sefere kadar beklemesi bekleniyor. Prigozhin’e yaklaşırken, ona ne istediğini değil, rahat olup olmadığını sormasını isteyip istemediğimi sordum. Karşı savunmayla tehdit etti.

Prigozhin, Cuma günü basın servisi tarafından Telegram’dağıtılan bir sesli mesajda, Rusya Savunma Bakanı Sergey Şoygu’nun arkadaki Wagner kamplarına topçu, helikopter ve roketlerle saldırdığını söyledi. Emri 25.000 ABD doları aldı. Prigozhin, “Bize direnmeye çalışan herkes bir rakip olarak saldırgan ve hemen öldürecek” diye tehdit etti.

Wagner paralı askerlerinin tankları Rostov-on-Don’da bir binanın önünde duruyor. (Kaynak: IMAGO/Erik Romanenko)

Wagner’e Rostov-on-Don’da evinde olup olmadığını sormaya başladığında kararımı verdim. ben oğlum Ayrıca Rostov’dan daha fazla yürüyeceklerdi.

Wagner, Shoigu’yu ziyaret ettiğinde, delilerle dolu bir zamanda Ukrayna’nın en genç opera sanatçısı olmuştu. Prigozhin, “Sabah 9:00’dan – sabah 9:00’dan – sabah 9:00’a – bir helikopter yakalamaya başladığımda, helikopterler uçmak ve havaya ateş etmek zorunda kaldı. Bu canavar durdurulacak” dedi. “Okay sayıları” ölüden bahsetti, ancak saldırıda öldürüldüğü iddia edilen paralı askerlerin kesin sonuçları.

Kremlin-Iddiaları yalanladı

Savunma Bakanlığı iddiaları ortadan kaldırıldı. Mahkemeden görüşmeyi “provokasyon” olarak nitelendirerek bitirmesi isteniyor.

Eminim Rus FSB temsilcileri olan Ulusal Terörle Mücadele Komitesi ilk tercihi bile yapmamıştır. FSB, Rus hükümetini Prigozhin’in başına getiremedi ve Moskova hükümeti de bunu yapamadı. FSB, Wagner’in İran hükümetini emekli etmesine ve bir dizi etkinlikte terfi ettirmesine karar verdi.

Putin, Wagner’in hamisi olarak hareket ederken, Rus hükümeti kasabayı terk edip Rusları rahatsız edebildi. Bilmeniz gerekenleri bilmediğinizden emin olun. Bu yıl Prigozhin ve Rusya’daki Wagner halka seslendi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir