Prens Harry’nin eve dönüşü soruları gündeme getiriyor

Prens Harry, kanser teşhisi konulan babasına destek olmak için İngiltere’ye gider. Bu şimdi bazı acil soruları gündeme getiriyor.

Charles III olan biri. bu günlerde yanınızda olacak kişi Prens Harry. 39 yaşındaki futbolcunun memleketine ne zaman varacağı henüz açıklanmadı. Sadece “önümüzdeki günlerde” gelişinden bahsediliyor. Ancak eşi Meghan olmadan idare etmek zorunda kalacak. Sussex Düşesi, çocukları Prens Archie ve Prenses Lilibet ile birlikte Kaliforniya’nın Montecito kentindeki evinde kalacak. Bu, diğerlerinin yanı sıra BBC tarafından da bir sözcüye atıfta bulunularak bildirildi.

“Belki de babasının hastalığı sonunda barışmayı getirecektir”

Ayrıca Dük’ün kanser teşhisi hakkında babasıyla şahsen konuştuğunu da söyledi. BBC’de 14 yıl boyunca kraliyet muhabiri olarak çalışan kraliyet uzmanı Jennie Bond’a göre bu, Prens Harry ile kraliyet ailesinin önemli üyeleri arasında bir uzlaşmanın başlangıcı olabilir.

Sky News’e konuşan oyuncu şunları söyledi: “Bu, tüm kraliyet ailesi için yeni yıla oldukça şok edici bir başlangıç ​​ve şimdi Harry geri dönüyor.” Uzmana göre bu, “kılık değiştirmiş bir lütuf” anlamına gelebilir: “Belki de babasının hastalığı, nihayet, nihayet, sonsuzluk gibi gelen bir süredir hepimizin bahsettiği uzlaşmayı getirecektir.”

Yıllardır Sussex ailesi ile kraliyet ailesinin geri kalanı arasındaki ilişkinin ne kadar gergin olduğuna dair haberler çıkıyordu. Prens Harry, eşi Meghan ile 2020 yılında ABD’ye taşınmıştı ve çift daha sonra röportajlarda, Netflix belgeselinde ve Harry’nin anılarında kraliyet üyelerine saldırmıştı.

Bu yarık artık Harry’nin aniden eve dönüşünün endişe verici bir alamet olduğunun göstergesi olarak kullanılıyordu. Sloganına göre: Charles’ın oğlu geldiğinde 75 yaşındaki hükümdar için işler kötü görünüyor. Ancak şu anda buna dair bir kanıt yok. Tam tersi: İngiltere Başbakanı Rishi Sunak’a göre Kral III. Charles’ın kanseridir. erken tanındı. Artık hızlı tedavi, buna bağlı olarak daha yüksek başarı şansıyla gerçekleştirilebiliyor.

Harry nerede kalabilir ve Kate’i ziyaret edecek mi?

Harry için artık çok pratik sorular ortaya çıkıyor. Diğer şeylerin yanı sıra, kaldığı süre boyunca Büyük Britanya’da nasıl ve nerede kalabileceği. Sonuçta Harry, babasının talimatı üzerine Meghan ile birlikte mülkü boşaltmak zorunda kaldıklarında, geçen Haziran ayında İngiltere’deki eski evi Frogmore Cottage’ın anahtarlarını iade etti. O zamandan beri prens, kraliyet mülkünde kalmak için Buckingham Sarayı’ndan izin istedi.

Eylül ayında İngiltere’ye yaptığı son ziyarette Windsor Kalesi’nde kalma talebi saray tarafından reddedildi ve Harry bir otelde kalmak zorunda kaldı. Bunun yaklaşan ziyaret için de geçerli olup olmadığı henüz bilinmiyor. Bu konuda henüz bir detay yok. Şu anda Harry’nin erkek kardeşini ve hasta karısı Kate’i ziyaret edip etmeyeceği de belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir