özgürleştirici, hayal gücünden yararlanan performans – BEV

Shadow PC, bulut oyun dünyası çok özel bir oyuncu çünkü gerçekten öyle… bulut bilgi işlemi. Doğuşundan beri sunuyor eksiksiz bir Windows bilgisayarına erişim – teorik olarak – herhangi bir deneyimin keyfini çıkarmanıza izin veren bulutta. Oyun, evet, ama neden grafik, ses ve video üretimi de olmasın.

Ancak 4 çekirdekli/8 iş bağlantılı islemci, 12 GB RAM ve GTX 1080 eşdeğeri sunan eskiyen temel terimler artık tam olarak oturmuyor. OVHCloud’un sahibi olduğu Fransız start-up’ının piyasaya sürülmesinin nedeni budur. güç seceneği, Kullanıcıların teknik hayal kırıklıklarına yanıt vermeleri gerekiyordu. Gerçeklerde mi? Hayal servislerini yumuşatır, ancak devam eder.

Güç olasılığının Evrimleri

Güç seçeneği yardımcı dağıtılan yeni sunucu rafları Gölge ekibi tarafından. Yepyeni PC durumlarına rağmen, bir seçenek olarak satılıyorlar: Bulutta bir PC’ye erişim için şirket tarafından aylık 29.99 Euro’luk temel teklife, Power’a erişmek için ayda 14.99 Euro harcanıyor . Veya ayda 44.98 euro.

© Gölge

Bu yeni konfigürasyon asyon bir işlemciden oluşur. 2,8 GHz AMD EPYC 7543P Turbo geçişi 3.7 GHz’e kadar çıkabilen, 4 çekirdeği ve 8 iş parçacığı makinenize kaldırıldı. var gönder 16 GB bellekShadow’un özelliklerini detaylandırmadığı ve 256 GB depolama alanı “SSD performansı ve güvenli depolama” sunmak sözü verildi.

Ancak hizmetin asıl yıldızı,GeForce RTX 3070’in eş anlamlısı sunucu surümü, daha doğrusu NVIDIA A4500. Bu, en güçlü güç makinelerinde durum böyle gidecek, sonrakiler de entegre olacaktır. bir AMD RDNA2 GPU (Radeon PRO V620 alıntılanmıştır) ile mükemmel performans. En zarf kağıt üzerinde. Ve sonunda, sen şey dönersin Windows 10 altın.

© Gölge

“Kağıt üzerinde”: Bu, yeni Power teklifiyle ilgili olarak dikkat edilmesi gereken ilk noktalardan biridir. Bu, özellikle uygun bir 4K yönlendirme veya 1440p’de yüksek bir yenileme hızını elde etmek isteyen oyuncular için ilgi çekici olabilirse, ortaya çıkan ki,bugün bir AMD kartı bir NVIDIA kartına sahip değiliz. Basit bir nedenden dolayı: FSR, ne kadar saygın olursa olsun, Nvidia’nın DLSS’sine eşdeğer değildir. Ancak bu tanımlara ulaşmak için ondan yararlanmak gerekir.

Aynı şey depolama için de geçerli. “SSD performansı” aynı anda her şey ve hiçbir şey anlamında gelir. Temel ve yaşlanan bir SATA SSD’ye ya daha doğrusu en yeni PCIe 4.0 teknolojisine sahip bir performans elde ediyor mu? biz istiyoruz Shadow’un teklifinde daha fazla şeffaflık kendi kendine kullanıma sunulduğu gibi. Ne de olsa Güç seçeneği, anlayışlı kişilerle konuşmayı amaçlıyor; meşru olarak bu yönler üzerinde inceleme hakları vardır.

Shadow’un önerileri özgürlük yarışmasız

İster temel yapı ister bugün test ettiğimiz bu Güç seçeneği olsun, bir Gölge PC ile uğraştığınızda sizi barındıran ilk şey, izin sürecinde özgürlük. GeForce NOW veya son dönem Google Stadia gibi bulut oyun platformlarına alışkınsanız, herhangi bir oyunu yükleyebilme basit olasılığı başlı başına bir devrimdir. Sınırları olmasına rağmen gerçek bir Windows bilgisayarına sahip olmaya dayalı bir kitapçık: Valorant veya Genshin Impact dahil bazı oyunlar başlatılamaz sanal makinelere dokunma bir hile önleme aracının kaldırılması.

© Lionel MORILLON / Haberler

Ancak gerçek şu ki, bu yönün göz önündeki satırları bile, Shadow PC kesinlikle rakipsizdir. neredeyse sınırsız olduğu için kütüphane yazılımı. Aynı şey kullanım için de geçerli çünkü buluttaki bu bilgisayar, Adobe paketinin araçlarını başlatma ve uzaktaki bir bilgisayarda video düzenleme yapmak o kadar kolay bir şekilde oyun oynamak için de kullanılabiliyor – birin cil elinde bu.

Fransız şirket evliliğinden bu yana çok geniş bir takipçi kitlesine sahip olduğu için bu daha da tutarlı. PC, macOS, Linux, Raspberry Pi, Chrome OS, Android, iOS, Android TV, tvOS. Eksik olan tek şey, birçok kullanım zinciri açabilecek bir web cerrahisi kullanma olasılığıdır. Geliştiricilerin kendilerini kontrol etmeleri gereken, ancak bu mutlaka bir kriter değildir.

Müşterilerin tümü, bonus olarak net ve kullanışlı seçimekler sunar dokunmatik ekran izleme dörtgeni olarak kullanma gibi ilgili özelliklerveya joystick’ini ücret olarak kullanın. Herhangi bir cihazdan ikinci bir ekran galerisini başlatabilirsiniz.

© 01net

Fikirde kullanım çok “inek”, yönlendirilmek yerine zaman zaman ellerinizi kirletebilmelisiniz, ancak bir PC ile karşı karşıya kaldığınızda bu oldukça doğaldır. Bugün hala erken erişimde olan, ancak çok fazla potansiyele sahip bir uygulama yükleyerek daha da ilerleyebiliriz: ShadowVR tarafından Meta Görev 1 ve 2. Bu, Shadow’un beklentilerine karşı en büyük orijinal argümanlarından biri: bulut oyunlarının tüm tehlikeleri çıkarma potansiyeline sahip olduğu bir alan olan sanal gerçekliğe destek sunan tek platformdur. .

Teknik ayak uyduramaz

Ve aslında sufle oldukça hızlı düşüyor. Bir güç seçeneği olarak bile olsa Shadow PC’yi kullanmak, bir rakibi NVIDIA’nın GeForce NOW’unun verdiği birkaç tavizi kabul etmek zorunda olmak demek geliyor. Örneğin, kullanımda hissedilen gecikmede, biz hiçbir şey hissetmemeye çok yakınız ama yine de hissediyoruz. Bir Nebze. İstemci ne olursa olsun, 5 GHz Wi-Fi’den Ethernet’e birçok koşulda. Bazen biraz daha iyi, bazen biraz daha kötü ama GeForce NOW’un Ultimate sürümünün sunmayı başardığı kusursuz bir deneyim asla. Ve ne olursa olsun.

Bulut oyunları tamamen gecikme ile ilgili ve bu optimizasyonlar zaman içinde gelişmeye devam edecek. Bu yüzden, onu shadow PC’ye karşı tutmak istemiyoruz, ki bu her şeye rağmen, örnek bir öğrenciye karşı mükemmel bir iş çıkarıyor. Ne yazık ki, PC’nin performansı için aynı şey söylenemez. Araştırmanın karşılayamayacağı büyük yatırımlarla ilgili bilgiler “en basit” yön olan.

© 01net

İlk depolama. Shadow’un yalnızca 256 GB temel alan işletim ve iddialarının yanı sıra 256 GB’lık dizilerle aylık 2,99 euro ek ücret sanal diskler dahil her şeyi artırmak… performansları felaket. Yazmada 126 MB/s için 509 MB/s sıralı okuma hızını ölçüyoruz. Yüklemek için, işte çalışmak üzere Huawei MateBook 14 2021 gibi modern bir ultrabook, okumada yaklaşık 2500 MB/sn ve yazmada 1900 MB/sn hızında çalışıyor. Bu, Power Shadow PC sürümüdür: 179 Euro’luk resmi fiyatla satılan bir akıllı telefon olan Realme C33’ten biraz daha kötü UFS 2.1 Bellek dosyası.

© 01net

Bir diğer hayal donanımı da işlemcisinden geliyor. Cinebench R23 üzerinde yaptığımız ölçümlerde Çoklu değerlerde 5834 puan, tek değerlerde 1142 puan buluyoruz. Bu 11. Nesil Intel Core i7 U’dan önemli ölçüde daha kötü, yukarıda belirtilen MateBook 14 2021 gibi 2021’in ultrabook’larını entegre eden SoC. Bununla birlikte, Shadow PC’nin ilgisi, bu daha hafif ve ilerleyen yapılandırmalarda bir güç canavarına erişebilmelidir, ancak buluttaki PC bu noktalarda, onu başlatan makineden daha az verimlidir.

Ancak CPU ve depolama, esas olarak grafik kartı tarafından verilen video oyun deneyimi üzerinde çok fazla etkisi olmayan iki veridir. Shadow PC formüllerinin geçişindeki tüm sorun şu: onun ilgisi video oyununun geçmesi gerekiyor. Bununla birlikte, konfigürasyonu gerçekten ona borç vermiyor. Ve PC video oyunları, bu dünyanın ortaya koyduğu PS5 ve Xbox Series X gibi müşteriler için süper hızlı PCIe depolamayı yoğun bir şekilde bir kullanımda, bu Gölge çok geride kalacak. Bulut bilişimin Gölge sosuna olan ilgisine aykırı olan uzun vadeli bir vizyon eksikliği.

önce oyna

Geriye ana vaat kalıyor: sen her şeyden önce oyun. Ve bu noktada, konfigürasyon asyon özellikle hayalleri barındırmıyor. RTX 3070, teorik puanları, ışın izleme performansını da dahil olmak üzere NVIDIA A4500 çevrelerinde buluyoruz. DLSS 2, NVIDIA Reflex’ten yararlanabilirsinizve grafik kartı üreticisi tarafından sağlanan ve yönlendirilen fark yaratan tüm bu küçük şeyler.

© 01net

1440p’de test edildi, ışın izleme ultra koruyucusu ve DLSS 2, performans koruması ayarlandı; Örne in Cyberpunk 2077 biz ortalama 57 FPS vaat ediyor.. Shadow için Güç seçeneklerin değişkenlerinden biri olan 4K’yı bu şartlar altında tutabilmekten çok uzağız ancak ayarları biraz düşürmenin boyut kapıları açacağı yadsınamaz. Forza Horizon 5 gibi daha yeni ama makul bir başlıkta, 1200p’deki aşırı aşırı yerlerde bise ortalama 76 FPS veriyor.

© 01net

Aynı şey, iyi bir istikrar erektiren başlıklar için de geçerlidir. Beat’em up kadar ritim oyunu olan Hi-Fi Rush’ın tamamını yapabildik. Ethernet basit bir Shield TV-Mizde 4K-Olarak herhangi bir sorun yaşamadan. Grafik olarak mütevazı bir oyun için kare hızı yokuş yok, ama her şeyden önce aşırı yok gecikme Elinde denetleyici düzeltilmiş bir oyun için. Gölge, deneyime dalığında yok olur. Ve ondan tek beklenti bu.

Grafik olarak, GeForce NOW Ultimate’ın rekabeti karşısında coşkulu olmak zor. Yalnızca hizmet performansından bahsetmişken, 4K’dan 120 Hz veya 1080p’den 240 Hz, rakibini bile terletmez. Ve NVIDIA’nın 40. neslinden yararlandığı için kilit de çiçekler. Hem yenilemeyi artırma hem de gecikmeyi azaltma DLSS 3. Tersine, Shadow Power ve iyi kapı 30. nesil sınırından ve en kötü sınırlarından aynı hizmetleri üretmen ve yaklaşık aynı performans sağlaman bir AMD RDNA2 kartından yararlanır.

© 01net

O zaman Shadow’un en büyük ayırt edici noktası kalır: bulutta sanal gerçeklik oyna. Kurulum sırasında birkaç yanıltmadan sonra, ShadowVR’nin endişe verici bir geçiş yolu doğru. Ve tanımlamayı en iyi şekilde yapmak, Meta Quest 2’de PC’ye özel başlıkları başlatabilmek için blöf yapıyor… ta ki biz çerçevelerini görene kadar. SteamVR’da yenileme hızı 72 Hz’de kaldı kullanım rahatlığında hissedilir.

© 01net

Ancak her şeyden önce, 5 GHz Wi-Fi’de bulut oyunlarının küçük doğal kesintileriyle, bağlantıda yalnız olsanız bile, birlikte yaşamak zor. ile yaşamak çok zor. Aniden sağdan sola sıçrayan ekran, testlerimiz sırasında bizi birden fazla “gerboulade’i durdurmak” duraklamayı zorladı. Konsept orada ve çarpıcı ; yürütme üzerinde hala çalışılması gerekiyor. Uygulamanın tanıma erişim olarak kabul edilmesi boşuna değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir