OnePlus 12 ile arasındaki farklar neler?

Birkaç hafta önce OnePlus’ın OnePlus 12’yi Fransa’da piyasaya sürmeye karar verdiğini öğrendik. Küçük kardeşi OnePlus 12R de yakından takip ediyor ve o da buraya geliyor.

İlk bakışta iki akıllı telefon, saatlerden ilham alan yuvarlak fotoğraf bloklarıyla çok benzer görünse de, ikisi arasında hala dikkate değer farklar var. OnePlus 12R, OnePlus 12’nin daha hafif bir versiyonu olarak görülebilir ve bu, özellikle 969 avrodan 699 avroya kadar çıkan fiyatıyla görülebilir.

OnePlus 12 ile karşılaştırıldığında farklı olan nedir?

Çipten başlayarak teknik tablonun farklı seviyelerinde yaklaşık 270 avroluk fark bulundu. OnePlus 12R gerçekten de en son Snapdragon 8 Gen 3’ü, geçen yılın en üst seviye çipi olan Snapdragon 8 Gen 2 ile değiştiriyor. Riskli bir seçim çünkü OnePlus 12R, genellikle benzer fiyatlarda bulunan ancak en yeni çipe sahip oyun akıllı telefonlarıyla karşılaştırıldığında sıkıntı yaşayacak.

Başka bir riskli bahis, ancak bu fiyata çok daha klasik: OnePlus 12R, telefoto lensini bırakıyor ve onu bir makro sensörle değiştiriyor. Fotoğrafta verilen tek taviz bu değil: akıllı telefon, Hasselblad ile yapılan ortaklıktan da faydalanmıyor (bu, yazılım optimizasyonlarıyla ilgilidir). Ana fotoğraf modülü de tamamen farklıdır: OnePlus 12R daha küçük bir sensöre, IMX890’a (büyük kardeşinin 1/1,46 inç’ine kıyasla 1/1,56 inç) geçer ve diyafram açıklığı f/1,6’dan f/1,8’e çıkar. . Aynı şey, OnePlus 12’deki 48 Mpx’e kıyasla 8 Mpx sensöre geçiş yapan ultra geniş açılı sensör için de geçerli.

OnePlus 12R, 100W kablolu şarjı korurken kablosuz şarjı da terk ediyor.

Bu sayısız imtiyazın ötesinde, OnePlus 12R teknik sayfasında hala ilginç unsurları koruyor: 16 GB’a kadar LPDDRX5 RAM, 256 GB’a kadar UFS 4.0 depolama, 1,5K 120 Hz OLED ekran 6,78 inç ve hafif kavisli. Markanın yeni soğutma sistemi Cryo-velocity’den, ürünün kalınlığına çok fazla etkisi olmayacak gibi görünen oldukça devasa 5.500 mAh bataryasından ve WiFi 7 hazırlığından da bahsedelim. Örneğin yeni Freebox Ultra’ya bağlanmak için yeterli.

Son olarak kavisli ekranı, oldukça ince çerçeveli kenarları ve hafif saten mat arka kısmıyla oldukça şık bir tasarımdan bahsedelim.

Fiyat ve stok durumu

Satışlar 13 Şubat’ta başlayacak. Yalnızca tek bir konfigürasyon satılacak: 256 GB depolama ve 16 GB RAM 699 Euro karşılığında.

🔴 01net’ten hiçbir haberi kaçırmamak için bizi Google Haberler ve WhatsApp’tan takip edin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir