Newsblog’da Ukrayna savaşı | Almanya Patriot System Litvanya’ya taşıyor – BEV


Almanya, Patriot sistemlerini Belarus yakınlarına taşıyor

itibaren dpa, afp, rtr, t-çevrimiçi

27.05.2023 – 09:52 tarihinde güncellendiOkuma içeriği: 40 gün.

Savaşçılar yine özgür: Rusya ve Ukrayna burada saklıyor değiştiriyor. (Kaynak: t-çevrimiçi)
Twitter logosuPinterest LogosuWhatsApp logosu

Savaşın bitişinden bu yana 458. gün: Almanya, Litvanya’ya Patriot füzeleri gönderdi. Ukraynalı, Zaporijya’da bir Rus provokasyonu konusunda uyardı. Haber blogundaki tüm bilgiler.

Bir bakış en önemli şeyler


ABD üyesi: Rusya müzakereye istekli numarasını yapıyor

9.48: ABD’li uzmana göre Rusya, Ukrayna’yı müzakere etmeye zorlaması için Batı’ya bir kez daha baskı yapıyor. Washington Savaş Araştırmaları Enstitüleri (ISW), şehri keşfetmek ve analiz etmek için yola çıktığı zaman Gore, Batı, Ukraynalı Cumhuriyetçilerin analizini yaptı.

Eski Rusya Başbakanı Vladimir Putin, birkaç yıl önce Kremlin’den onu rahatsız etmeyen bir fotoğraf aldı. Eski Rusya zamanını zamanla geçirdim ama eminim ki Ukrayna motivasyonunu kaybetmemiştir. Rusya, Ukrayna ve Batı’yı müzakereleri engelleyemiyor. Aynı zamanda Moskova, Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy’nin Rus birliklerinin geri çekilmesini öngören bir planını da barıştırıyor. Ukrayna ve ayrıca Almanya, Rusya’nın işgal ettiği topraklarla savaşın dondurulmasına karşı.

imago görüntüsü 0258049843
Rusya Devlet Başkanı Putin ve Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, Rusya’daki müzakereler için herhangi bir plan yapmadı. (Kaynak: IMAGO/Mikhail Klimentyev/Kremlin Pool)

ISW’ye velet Rusya, ancak tür müzakereler için henüz herhangi bir coşul oluşturmadı veya Ukrayna hükumetini teslim etme şeklinde azami hedefine veda etmedi. Geçmişte Kremlin her zaman yeni bir iletişim yolu arıyordu. Bu, başka bir şirket seçmeyle ilgili soruyu sormadan önce bulunduğunuz bir ISW örneğidir.

Vali: Belarus topraklarında Rusya bölgesinde patlama

9.43: Vali Mihail Vedernikov’a göre, Rusya’nın Beyaz Rusya sınırına yakın Pskov bölgesinde bir patlama meydana geldi. Ama tanıştıkları insanların çok fazla sorunu olduğu için kendime Telegram’dan mesaj gönderdim. Yaralanan yok, acil servisler olay yerinde. İlk başta daha fazla ayrıntı yoktu.

AB, Rusya merkez bankasından 200 milyar avroyu dondurdu

08:46: Avrupa Birliği’nden (AB) ayda 200 milyon doların üzerinde para aldım. Bu, AB Komisyonu tarafından “World on Sunday”a duyurulmuştur. Rapora, G7 Bank ve AB Bank tarafından 300 milyon euro ödülle karşılandı.

Rapora göre, Rus oligarklarının AB’deki varlıkları 24,1 milyon avroyu buldu. Bu, 1.473 oligark ve 205 milyon euro. Fiyatı ise 18.9 milyon avroya ulaştı. Welt am Sonntag’daki federal seçimler Alman’ın bunu yapmadığını söylediğinde, bir değerlendirmeyle uğraşıyorum.

Rusya'da merkez bankası: ABD, görünümüne göre ülkedeki özellikle bankacılık sektörünü vurmaya yönelik yaptırımlar hazırlıyor.
Rusya’nın Bankası olarak da Rusya’nın bildiği’nin Bankası olarak da bilinen Rusya Merkez Bankası Moskova’da: AB 200 milyar avroyu dondurdu. (Kaynak: ITAR-TASS/image-image-resimleri)

Rapora AB, Rusya Federasyonu’ndaki Ukrayna uyrukluları bunu yapmayı tercih etti. Bir Komisyon sözcüsü, Brüksel’in Rus parasına el koymasına izin verilmediğini söyledi. Yaptırımlar kaldırılmadan iade edilmelidir. Kiev Aktarm, eserin “Hâlâ devam ediyor” olarak isimlendirildiği plana bir alternatif. Eylül-Sonunda yapılacak bir sonraki Avrupa Konseyi zirvesinde bir karar verilmesi bekleniyor.

Yüzlerce Alman Yetkili Rusya’yı terk etmek zorunda kaldı

8.15: “Süddeutsche Zeitung”, açık bir Alman memurunun Rusya’yı terk etmek zorunda olduğu bildirildi. Kültürel arabulucular öğretmenliği özellikle davet. Daha önce Almanya, kamufle olmuş Rus istihbarat ajanlarından kurtulmaya çalışmıştı. Burada bununla ilgili daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Bundeswehr, Patriot sistemlerini Litvanya’ya taşıyor

2. set: Bundeswehr, Vilnius’taki NATO üye devletlerini destekledi ve Patriot, Slovak ve Litvanya sistemlerini benimsedi. Berlin’de eski Cumhurbaşkanı Boris Pistorius’a (SPD) Slovak vatanseverler hükümeti darbe vurdu. “Slovak Cumhuriyeti projeyi buldu ve projenin henüz bitmediğinden emin.” NATO sirki 11-12 Litvanya’ya karşı ilk mücadele.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir