Microsoft önemli bir savaşı kaybetmez… ama henuz savaşı kaybetmez – BEV

Microsoft, dünya video oyunları şampiyonu Activision-Blizzard’ı satın alma girişiminde ilk aksiliği yaşadı. Geçen yıl yatakları operasyonu, Amerikan devinin 69 milyar satın alınmasını içeriyor. Amerikan devi Microsoft’un gücünden endişe duyan Sony tarafından bir sabotaj operasyonuna yol açan bir operasyon. Gezegendeki tüm büyük rekabet binalarına alarm verme onualmayan, milyarlarca varan anlaşmalar farklı pazarlardaki karmaşık rekabeti tehlikeye attığında yargı yetkisine sahip otomatik olan bir Sony. Windows bölümü (PC) ve Xbox çeşitli bölümü ve stüdyolarıyla (bazen yüksek fiyatlara alınır) Microsoft, Sony hepsi bunu yapabilirdi ve şimdi de Rekabet ve Piyasa Kurumu (CMA) İngiliz, olmak “ Birleşik Krallık video oyun savunmaki rakip için bir tehdit “.

Microsoft’un ülkesinde mutlaka başlatacağı yuvaya ek olarak – Microsoft Başkanı Brad Smith, “ şirket tamamen racha’ya yatırım yaptıt” – İngiliz ofisinin ofislerinin mevcut siyasi bağlamayı da yerleştirmeliyiz. Ülke yetkililerinin Amerikan şampiyonlarının baskınlığı (ve yırtıcılığı) konusunda gittikçe daha fazla endişe duyduğu bir bağlama. Yalnızca yarı iletkenler açısından, Birleşik Krallık, şampiyon ARM’nin geçen yıl Nvidia tarafından devralınma girişiminin geri çevrilmesinden sorumlu olanlardan biri. Ve geçen ay Amazon’un kapatma kararı Kitap Deposu2011’de dev tarafından satın alınan bir İngiliz şirketi, ülke yetkililerini ve haklarını daha fazla şüphelendirmeli.

Ayrıca okuyun: Activision Blizzard’ın satın alınması: AB, koşullarını Microsoft’a iletir (Şubat 2023)

İngiltere etkisi ise, 6e kuresel ekonomik güç, Microsoft’un mali yılı üzerinde önemli bir kullanıma sahip olacaksa (kuruluşun oyunlarının sitede pazarlanması yasaklanacak), anlaşma hala oynanabilir durumda. Çünkü paraya ek olarak, finans dünyası ve video oyunları dünyası her şeyden önce Amerikan (FTC) ve Avrupa (Avrupa Komisyonu) yetkilerinin kararlarını bekliyor. Halihazırda soruşturmasını başlatmış olan ve Mayıs (ABD) ile Ağustos (ABD) arasında karar verilmesi gereken iki kurum. Bu, pazarın dahil olduğu anlamı gelmez – Activision-Blizzard’ın kullanımına Microsoft’a üç milyar mal olacak bir kayıp. Çünkü diğer hücreleri çevreleyen yeşil ışık yaktı. parçalar biri dışında olmaktan uzak.

Japonya zaten evet dedi ve Microsoft’un yeri (ve çok parası) var

Hükümetler genellikle (mantıksal olarak) ulusal şampiyonlarını savunurlar. Ancak, bu devralma durumunda, güçlü Japonya Adil Ticaret Doğal olarak Sony’nin çıkarlarını gözetleyen eğilimli olan Komisyon (JFTC), devralmaya karşı çıkmayacağını geçen Mart ayında bildirmişti. Hangisi onun için oyun konsolları alanında sorun teşkil etmezdi. Microsoft, Call of Duty gibi büyük lisanslarının diğer platformlarda da bulunacağını gerçekten garanti etti.

Ayrıca okuyun: Blizzard / Activision’ın Devralınması: Microsoft, Sony’ye 69 milyarın imhasını tamamlaması için garanti vermek istiyor (Kasım 2022)

Ve İngiliz bağlantısı bu gözlemle aynı fikirde. Çünkü İngilizler – ve a priori olarak Avrupalılar ve Amerikalı meslektaşları – her şeyden önce bulut oyunları ikinci gergin hale Geldi. Çünkü xCloud ile Microsoft şu anda en sağlam teklife (sunucular, lisanslar, marka imajı, Netflix benzeri hizmet) Ve bu nedenle, doğru lisanslarla pazarda kesin olarak kilitlenebilir. Piyasada olan bulut oyun pazarının bozulmasından korkan bu uygulamalar, Microsoft’un mevcut argümanlarına ikna olmadılar. Amerikan devinin bu nedenle harekat alanı olduğu için bu aşılmaz. Böylece, akrabalık bağı sırasında, taşıma taahhütlerini diğer platformlarda gözden geçirebilir ve daha da ileriye götürebilir. Ve nakit parasıyla yasal işlemleri yürüten, safrayı ancak gerçekten mecbur kaldığında birakın.

Bu ekonomik pembe dizi, ARM’nin Nvidia tarafından devralınmasından daha fazla, koruyucu (olası) depolama kullanımına bağlı olarak aylarca devam etme potansiyeline sahiptir. Ancak kesin olan bir şey var: Microsoft burada video oyun ortamını kendi kendine yeniden başlatma potansiyeline sahip. Ve bu, bulut teknolojileri (ve bu kullanımların kullanımları) giderek daha fazla konsolide elde edilir. Ve Asus’un geleceğin ROG Ally’si gibi cihazlar, Windows’a bir mobil oyun platformu olarak destek verebilir. Her iki durumda da Microsoft’a video oyun alanında Sony ve Nintendo’ya gerçekten saldırma gücü vermek.

Kayık:

duvar sokak yayını

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir