Margot Robbie, Warner Bros’la anlaşmaya varıyor

Margot Robbie, “Barbie” başarısının ardından Hollywood’da da rağbet görüyor. Şimdi yıldız büyük bir üretim anlaşması için pazarlık yapıyor.

Ortak mega film “Barbie”nin ardından Warner Bros. ve başrol oyuncusu ve yapımcı Margot Robbie işbirliklerini genişletmeye devam ediyor. ABD endüstri yayınlarının bildirdiğine göre Avustralya yerlisi, şirketi LuckyChap Entertainment ve Hollywood Studio ile ilk bakış anlaşması imzaladı.

33 yaşındaki oyuncu, yapım şirketini 2014 yılında kocası Tom Ackerley ve yapımcı Josey McNamara ile birlikte kurdu. Aktris geçtiğimiz günlerde ABD dergisi Variety’ye verdiği röportajda, orijinalliği icat ederek LuckyChap’i bir eğlence imparatorluğuna dönüştürmek istediğini söyledi. Robbie, “’Barbie’yle aynı etkiyi yaratacak daha fazla film yapmak istiyoruz” dedi. “Gerçekten başlamak için neden harika bir film yapımcısının, büyük bir bütçenin ve arkamızda büyük bir şirketin güveninin olduğu başka bir büyük, orijinal, cesur fikir olmasın?”

Warner yöneticileri Michael De Luca ve Pam Abdy, yaptıkları açıklamada Margot, Tom ve Josey ile birlikte dünyanın her yerindeki sinemaseverlere yönelik her boyut ve türde film projeleri üretmeyi sabırsızlıkla beklediklerini yazdı.

İlk bakış anlaşmasında üretim ve pazarlamaya ilişkin çeşitli düzenlemeler yapılabilmektedir. Bu, bir yapımcının veya yapım şirketinin fikirlerini öncelikle söz konusu stüdyoya veya yayıncıya sunması anlamına gelir. Üretici, beğenmediği takdirde fikri diğer alıcılara aktarabilir.

2023’ün en başarılı filmi ‘Barbie’

Yönetmen Greta Gerwig’in ikonik oyuncak bebek hakkındaki sosyal hicvi “Barbie”, dünya çapında 1,4 milyar doları aşan gişe hasılatı ile 2023’ün en başarılı filmi oldu. Robbie, Barbie’yi, Ryan Gosling ise Ken’i canlandırdı. Komedi, En İyi Film de dahil olmak üzere sekiz dalda Oscar’a aday gösterildi.

Robbie’nin ilk filmi 2017’de LuckyChap Entertainment’la birlikte oynadığı “I, Tonya”ydı. Robbie bu filmde artistik patenci Tonya Harding’i canlandırdı. Ayrıca “Umut Veren Genç Kadın”, “Birds of Prey: The Emancipation of Harley Quinn” ve “Saltburn” gibi filmlerin yapımında da rol aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir