Korona salgınından hangi dersleri verirsiniz? – BEV

/visivasnc, stock.adobe.com

Stockholm Yeni bir raporda, Avrupa Hastalık Önleme ve Kontrol Merkezi (ECDC) korona pandemisinden çıkacak dersleri açıklıyor.

Stockholm merkezli ajanslar, Öğrenilen Dersler’de okulları geelecekteki alacaklara veya diğer acil durumlara daha iyi hazırlanmaları gereken dört alan belirliyor. Bunlar, sağlık gücüne yatırım yapmanın faydaları, bir sonraki sağlık krizine daha iyi hazırlık, risk iletişim ve topluluk oluşumu ve dördüncüsü, veri toplama ve analzidir.

sağlık personeli

Raporda, yeterince eğitimli sağlık çalışanlarının barışmak için çalışmak için ama özellikle krize müdahale etmek için çok önemli bir faktör olduğu belirtiliyor. ECDC, halk sağlığı faaliyetleri için bütçelerin çevresinden önceki seviyelere getirilmesinin, pandemi sırasında işe alınan kalıcı elde tutulma üzerinde olumsuz bir korumaya sahip olacağına dair uyarı du .

Bir sonraki sağlık krizine hazırlık

ECDC’ye velet, hamile krizlerde yargı sorunlarından yararlanmak için güncel ve esnek hazırlık planlarına ihtiyaç vardır. Sağlık sistemi karar verme ve kriz yönetimi yapılarındaki görevlerin de açıklığa kavuşturulması ve ödenmesi gerekmektedir. Pandemi süreci krizlere müdahalede sektörler arası uygulama çok önemli olduğu ve amacı doğrultusunda de netleşti. Ayrıca uluslararası işbirliği, koordinasyon ve dayanışma geliştirilmelidir.

risk iletişimi

ECDC’ye velet, kriz yönetimi ekiplerinin görüşleri ve medya ile iletişim kapasitelerinin genişletilmesi gerekiyor. İletişim söz konusu olduğunda, davranışsal ve bilim sosyaller bulgularını dikte etmek ve yönlendirmek AB yönetimini daha iyi yönetmek önemlidir.

Medya soruşturmalarını ele almak ve yanlış bilgileri kontrol etmek, sağlık hizmetleri üzerinde ek bir baskı oluşturuyor. Ajans, bazı bölümler, halk sağlığı tesislerinde yanlış bilgilerle başa çıkmak için çok az beceri veya kapasitenin kullanılmasını veya hiç bulunmadığını söyledi.

veri isleme

ECDC, epidemiyoloji verileri analizin, yorumlanmasının ve sunumunun sunduğu ve politika yürütenlerin ve insanların özelliklerine göre uyarılması gerektiği konusunda uyarıda bulunur. Yeni tasarımında ve halk sağlığı verilerinin tüm varlıklarında koruma gözetilmektedir.

ECDC Almanya Direktörü Andrea Ammon, COVID-19 salgınının bize değerli dersleri ve son işe yarayıp yaramadığını görmek için eylemlerimizi gözden geçirip değerlendirmemizin önemli olduğunu söyledi. © Hil/Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir