iPhone’ların Android’i baskı altına almayı sağlayan silah – BEV

ABD’de Android baskısı altında. Apple’ın Daha Premium Terminalleri Sayesinde Diğer Tüm Akıllı Telefon ueTlamından Daha Fazla para kazandığını zaden biliyor olsak da, artık amerikalın eski akıllı para kazanmaya bakıyor. Etkinliğin sonunda kuresel pazarın %20’sini temsil edecek kuresel bir pazarda, Apple toplam değerinin %80’ini temsil ediyor!

Ayrıca okuyun: iOS 15: Apple, iPhone 6S için (en az) yedi yıllık güncelleme sunuyor (Haziran 2021)

Bu güç birkaç faktörden edindirir: kalite, marka imajı, sosyal statü vb.Ancak burada Apple, yazılım güncelleme politikasının meyvelerini de barındırıyor. Şirket net taahhütleri göstermiyorsa, geçen Eylül ayından önceki iOS 16 güncellemesi sırasında atılan nesil (iPhone 6S/7) 7 sonuna kadar tüketmişti. Büyük kaynaklar, iPhone 8 için durum böyle olmalıdır. Eylül 2017’de piyasaya sürülen terminal, yakında çıkacak olan iOS 17 için gelecek Eylül 2023’te iyi bir şekilde desteklenirse, bu nedenle en fazla tüketen miktar 7 yıllık fayda sağlamayı başarıyor. yazılım desteği!

Ayrıca okuyun: iPhone 6S: iOS 14’ü 5 yıllık bir akıllı telefonda test ettik (Eylül 2020)

Karşınızda, Android dünyasında hem daha parçalı hem de okumak daha zor. Ve en iyi noktalar bile, Apple’ın takiverbindungen uzak: Samsung, yalnızca üst düzey Galaxy S ve Z terminalleri için 4 adede kadar büyük güncelleme vaat ediyor. Çinli aileler arasında, genellikle aralığın zirvesinde üç yıl var ve giriş ve orta sınıf konusunda ayrıntılar (bir ila iki yıl arasında) yok. Android’in “patronu” Google Galle Apple’ın yanında sönük kalıyor: En yeni Pikselleri, üç yıllık sistem güncellemelerinden ve beş güvenlik yamasından yararlanıyor. Apple’ın hem sistemi hem de güvenliği yedi yıldır takip etmesi bu nedenle ikinci el dolaşım için çok daha ilgi çekici. Bu taahhüt Apple için verim veriyor: Amerikan akıllı telefon üreticisi böylece 2022’nin sonunda ABD’deki ikinci el pazarının %52,5’ini temsil ediyor!

tutan ekosistem

“Takas” iPhone değiştirme hizmeti ve “Yenilenmiş” indirimiyle Apple, kullanılan terminallerin yeniden satışından bir kez daha para kazanıyor. Ama başlangıçta aslan payını ödeyenler Arka Pazar tipindeki uzmandır. Son birkaç yıldır süren bir şekilde büyüyen bir pazar. Ve 2026 Yılı’na kadar 415 milyon terminale veya akıllı telefon satışı için toplam pazarın neredeyse %40’ına kadar ağırlığa sahip olabilir.

Ayrıca okuyun: Yenilenmiş: Fransızların %62’si ikinci el cihazları tercih ediyor, peki ya siz? (Kaş 2022)

İşte Apple yine para kazanıyor. Artık kalmak değil, hizmetlerde. Apple’ın Android’den çok daha yüksek elde tutma potansiyeline ek olarak, iPhone kullanıcıları genellikle iCloud, Apple Arcade ve diğer Apple Ones’a daha hızlı abone oluyor. Wall Street Journal’daki meslektaşımızın işaretlendiği gibi, hizmetler segmenti Apple için neredeyse bir milyar aboneliği temsil ediyor (935 milyon kesin olarak). 20.8 milyar dolar ciro payı.

Apple, akıllı telefonlarının kullanım ömrünü uzatarak terminallerin yenilenmesini biraz sınırlıyor olabilir. Ancak halükarda diğer tüm piyasa oyuncularından daha fazla satış yapan şirket, yine de dijital hizmetlere güvenebilir. Marjların donanımlarından bile daha büyük olduğu terminallerde %43,3’e karşı %71,5.

Avrupa aynı yokuşta mi?

İkinci el kiralama aslan ödemesini Apple yapıyor.  Kaynak: Counterpoint Araştırması
İkinci el kiralama aslan ödemesini Apple yapıyor. Kaynak: Counterpoint Araştırması

Apple’ın Avrupa’da da çok önemli bir ağırlığı varsa, şirket iç pazarı Japonya ile birlikte kalesi olmaya devam ediyor. Pazar paylaşan daha fazla Asyalı markasıyla, eski kıta Apple tarafından daha az kontrol ediliyor. Ancak yükseltme, ikinci yöndedir. 2020’den beri iPhone pazar payları, Android oyuncularının aleyhine giderek artıyor.

İkinci el sitelerde hızlı bir tur, terminallerin değeri korumadaki farkı gösteriyor: 2019’da piyasaya sürülen Galaxy S10 128 GB, mükemmel durumda yaklaşık 220 Euro’dan işlem görüyor. Aynı kapasitede ve aynı yıl piyasaya sürülen bir iPhone 11, neredeyse iki kat daha pahalı. Özellikle ilkinin takibi bitmişken yazılımının 2026 sonuna kadar güncellenmesi gerektiği için!

Apple’da ünlü donanım olandan konuşmadan Galle, bu nedenle, onu olay kralı yapacak olan yazılım izleyecektir. Çevre için iyi haber. Öte yandan, Android dünyası için gerçek bir baş ağrısı. Sadece Apple’a karşı değer yaratmak için mücadele eden değil, aynı zamanda ekolojik üretim kendini daha az söz sahibi bulan. Bir kere kalite getirisi sağlıyor. Ama tüm çekleri bozduran elma.

Kayık:

duvar sokak yayını

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir