iPhone sonunda katlanabilir olacak mı?

Apple, katlanabilir cihazlar dünyasına adım atmaya hazırlanıyor. Kaliforniyalı dev, 2026 gibi erken bir tarihte katlanabilir ekranlı ilk cihazı piyasaya sürebilir. iPhone mu yoksa iPad mi olacak?

Yeni bir sızıntı, Apple’ın katlanabilir ekranlı ilk cihazının geleceğini öngörüyor. Edinilen bilgiye göre Elektrikli Sektöre yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre Cupertino devi bekleyecek 2026’ya kadar, hatta 2027’ye kadarKatlanabilir bir dokunmatik ekran etrafında inşa edilen ilk terminalini duyurmak için.

Bu gizemli ürünün 7 ila 8 inçlik bir levha ile kaplanması gerekiyor. Apple’ın ana ekran tedarikçilerinden ikisi olan Samsung ve LG, geçen yıl 6 ve 7 inçlik örnekleri zaten göndermişti. Her iki tedarikçi de OLED ve bükülebilir paneller alanındaki sağlam uzmanlıktan yararlanıyor.

Ayrıca okuyun: Apple, kendi kendini tamir edebilen katlanabilir ekranlı bir akıllı telefon hayal ediyor

Bir iPhone mu yoksa katlanabilir bir iPad mi?

Ekranın boyutu göz önüne alındığında ilk olarak iPhone aklımıza gelebilir. Bu boyutta bir ekranla Galaxy Z Flip’ten ziyade Galaxy Z Fold’a daha yakın olurduk. Lider Samsung başta olmak üzere pek çok Android akıllı telefon üreticisinin aksine Apple henüz katlanır bir telefon piyasaya sürmedi. Katlanabilir akıllı telefonlar çoğalıp fiyatları daha demokratik hale gelirken Kaliforniyalı marka bu trendden uzak duruyor.

Yıllar geçtikçe Apple, katlanabilir bir iPhone’un neye benzeyebileceğini açıklayan çok sayıda patent başvurusunda bulundu. Apple’ın 2027’ye kadar beklemesi mümkün ve iPhone’un yirminci yıl dönümüGüney Kore medyası, katlanabilir ekranlı bu ilk iPhone’un açılışını yapacağını öne sürüyor.

Ancak The Elec, grubun ilk katlanabilir cihazının akıllı telefon değil tablet olmasının da mümkün olduğunu belirtiyor. Apple aslında iPad mini’nin yerini alacak katlanabilir bir iPad pazarlamayı hedefliyordu. Apple’ın aynı yıl OLED ekranlı bir iPad mini’yi piyasaya sürmeyi planladığını bildiğimizde böyle bir duyurunun zamanlamasına şaşırabiliriz. Bu nedenle bazı sektör gözlemcileri katlanabilir bir iPhone’a güveniyor.

Apple markalı bu ilk katlama cihazının teknik özellikleri henüz netlik kazanmadı, dolayısıyla bunun bir akıllı telefon mu yoksa tablet mi olduğunu kesin olarak belirlemek mümkün değil. Apple aynı zamanda MacBook ve iPad arasında 20 inçlik devasa bir 4K katlanabilir panelden yararlanacak hibrit bir cihaz üzerinde de çalışıyor. Bu proje gelecek yıl gibi erken bir tarihte gün yüzüne çıkabilir.

🔴 01net’ten hiçbir haberi kaçırmamak için bizi Google Haberler ve WhatsApp’tan takip edin.

Kaynak :

Elektrikli

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir