Haber – Tüm incelemeler – Yayınlanan dijital kültürel aşamalar için indirmeler – BEV

Tepe:
uyum

Canlı yayın yoluyla kültürel katkı: Belediyeler, kırsal kesimden dijital ortamları düzenleme konusunda değerli yardımlar yer alıyor.

Dijital kültür sahnesi, kırsal yerler konserleri, okumalar, oyunlar veya komediler yayınlıyor ve insanlar yalnızca birkaç kültürel olanağın bulunduğu yerlerde (tiyatrolar, sinemalar, konser salonları, vb.) büyük kültürel etkinlelikleri deneyler. Bununla ilgili bir pilot proje, dijital kültür aşamalarının başarılı olduğunu ve amaçlanan tarafından çok iyi karşılandı. “Dijital kültür aşaması – İşte Böyle Çalışır!” Dijital kültür etkinliklerini yerinde düzenlemek isteyen belediyelere yöneliktir.

Kılavuz, en önemli bilgileri sağlar ve derli toplu, kontrol listesinin benzeri bir biçimde bir dijital kültür aşamasının tamamlanması için tavsiyeler verir. Bu, beklenen maliyetlerden, gerekli teknolojiden, yasal çerçeveden halkla ilişkilere kadar başarılı bir akışa giden proje organizasyonunu içerir.

Kılavuz çevrimiçi olarak burada mevcuttur. Basılı bir kopya, “Dijital Kültür Aşama Kılavuzu” anahtar sözcükleri ile bö[email protected] adresleri Bonn Federal İnşaat ve Bölge Planlama Dairesi’nden sipariş edilebilir.

Dijital kültür cream bark başarılı pilot proje

Kılavuz ilkeler, 2021 ve 2022’de yaklaşık 7.700 nüfuslu Holzminden’in Delligsen edinimi nedeniyle Digitale Kulturbühne pilot projesinin önemli bir kısmını oluşturmaktadır. On iki ay içinde Delligsen’de dört farklı dijital Kültürel etkinlik oturumu: doğaçlama tiyatro, çocuk tiyatrosu, okuma ve opera. Etkinlikler çok iyi karşılandı ve ilgili etkinliğin ardından gözlemlerin yaptığı anketler çok olumlu geri bildirimlerle sonuçlandı.


Digital Culture Stage’de Seyirci (Daha büyük sürüm yeni pencerede açılır)Kayık: Volker Hanuschke

Dijital Kültür Aşaması projesi, Federal evler ve Toplum Bakanlığı (Haber) tarafından Federal Bina, Kentsel İşler ve Mekansal Gelişim Araştırma Enstitüsü (BBSR) ile işbirliği içinde uygulanan Bölge Tasarımı programı. Bölge Tasarımı hedeflemesi, yoksul olarak kırsal kesimden kültürel yaşamayı artırmaktır. Dijital Kültür Aşaması, Cluster Projects GmbH tarafından işlemler.

Pilot proje dijital kültürel sahne hakkında daha fazla bilgi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir