haber blogu | Rusya zorunlu askerlik için yaş sınırını yükseltti – BEV

517. Gün: Ukrayna, Tuna boyunca seyahat sevkiyatını artırmayı planlıyor. Ancak Kremlin artık deliremezdi ve yolculuğa çıkmak zorunda kaldı. Haber blogundaki tüm bilgiler.

Bir bakış en önemli şeyler


Yükseliyor…

Gom

Putin’in planı yok

19:17: Kremlin Rusya’yı seçti, Devlet Vladimir Putin ve Ekim’e bir plan sundu. Interfax, Putin’in Yuri Ushakov’a yönelik siyasi baskısını yorumlayarak, “Babam ve Ekim, durumun böyle olmadığını söyledi.” Başkan Ushakov, Kremlin’in daha sonraki bir tarihte yola çıkmadan önce G20’yi Hintçe olarak tekrar cezalandıracağını söyledi.

Zaporizhia’nın buna ihtiyacı olması mümkün değil mi?

17:09: Ukrayna’nın güneyindeki Zaporizhia nükleer santralinin topraklarında mayınlar bulundu. Ancak, buyük tehlike başka bir nedenle ortaya çıkıyor. Sanat planı yerinde.

Video | IAEA yetkilileri çabalarından vazgeçti

Kaynak: Reuters

AB: Anlaşma olmadan da elden geçirme neredeyse tamamen mümkun

16:59: Evet, Karadenis’in onun işiyle başladığı işi Ruslar üstlendiler ve işlerini Ukrayna’da yapmayı kendilerine görev edindiler. AB Tarım Komiseri Janusz Wojciechowski, bunun Ukrayna seyahatindeki AB üye ülkeleri üzerinden demiryolu e karayolu hatları yoluyla yapılabileceğini söylüyor. Yolları “dayanışma yolları” olarak tanımlanıyor.

“Neredeyse her şeyi ihraç etmeye hazırız. Ama ihtiyacınız olan tek şey bu ve hepsi bu.” 2022 programı Ukrayna’da yayınlandı.

Oluşan nakliye maliyetlerinin nasıl karşılanabileceği de inceleniyor. Wojciechowski’ye gore, görüşme hala sağlanırken, Ukrayna’nın sevkiyatının yüzde 60’ı zaten rotalarla yüzde 40’ı Karadeniz yoluyla yapılıyordu.

Rus askeri: “Komutanlar aptal”

16:36: Ukrayna gizli servisi, bir Rus askerinin yoldaşlarını kaybettiği için ağıt yaktığı ve askerin izlediği azarladığı bir videoyu dolaştırıyor. Ayrıntıları buradan okuyun.

Türkçe: Rusya, Karadeniz’de sivil gemilere saldırabilir

16:32: İngiliz hükumeti, “Rus hakimiyetinin Karadeniz’deki sivil gemilere saldırılar dahil olmak üzere Ukrayna’daki karşılaşma tesislerine yönelik saldırılarını artırıyor olabilir” bilgisine sahip olduğunu söylüy veya Eski BM vatandaşı Barbara Woodward diyor ki:

Başbakan Rishi Sunak bunu Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy’ye iletti. Woodward şöyle yazdı: “Verdiğimiz bilgiler, Rusya’nın Ukrayna limanının yakınlarına ek deniz mayınları döşediğini de gösteriyor.” Rusça bir açıklama mevcut değildi.

Rusya zorunlu askerlik için yaş sınırını yükseltti

14.35: Bayanlar ve baylar, Rusya parlamenterleri fikirlerini değiştirdiler. Duma’dan 1 Ekim 2024’ten önceki 18 ve 30’uncu yıllardan önce yardım istendi. Daha önce, Rusya’da 18 ila 27 yaş arası meclisleri bir yıl fraglik kılık değiştiriyordu.

Ukrayna: Bakhmut’u Kuşatma Operasyonunu Tamamlayın

14:11: Ukrayna, resimlerini besteleme zahmetine katlanan genç bir kadın. Silahlı Kuvvetler Genelkurmay Sözcüsü Andriy Kovalyov, Ukrayna askerlerinin güneydoğudaki Staromajorske köyüne doğru ilerlediğini söyledi. Evet, Haziran Donetsk Oblast’tan ayrıldı ve işini yapabiliyor.

Rusya Federasyonu eski cumhurbaşkanı ve Rusya’nın cumhurbaşkanı adayı Kovalyov kararını daha önce verdi. Doğuda Ukrayna birlikleri, Rus birliklerini Bakhmut’un toplamakki Andriyivka köyü buradaki mevzilerden sürdü.

Ukrayna medyasına göre Ukrayna Ordusu Doğu sözcüsü Serhiy Cherevaty, ordusunun “Bakhmut’u kuşatma operasyonunu” tamamladığını ve düşman kovduğunu söyledi. Bilgi bağımsız olarak doğrulanamadı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir