G-BA zaten bir doktor ziyareti yaptı … – ivobot

Ortak Federal Komite / G-BA

Berlin – Ulusal Yasal Sağlık Sigortası Fonları Birliği, Doctor Bernhard van Treeck’i Federal Committee’ye (G-BA) tarafsız bir üye olarak istiyor. Bu, gelen bilgi velet Alman Tıp Dergisi Ünümüzdeki Çarşamba günü Yönetim Kurulu toplantısı için yürütülen Ulusal Yasal Sağlık Sigortası Fonları Birliği’nin toplantı belgelerinden. Belgeler düzenleyici kullanımına sunulmuştur. G-BA’dan Doctor van Treeck, Doktor Monika Lelgemann’ın çalışmalarıyla ilgilendi. Bunu Şubat ayında açıkladı.

Van Treeck, Hastanen’deki Eppendorf Üniversitesi’nde bir North Medical Service (MD) doktoru tarafından tedavi edildi. Sonraki 2014 delegasyonları için Hamburg ipucunu seçtim ve son 2014’ü Alman Tıp Konferansı’ndan delege ettim. Psikiyatri ve Psikoterapi uzmanı, DGPPN’de ve Alman Tabipler Birliği’ndeki (BÄK) grubu sizlerin kurdu. ) ve Patient Safety Action Alliance’da. Kendi Ifadelerine, kuruluşundan bu yana SPD üyesi olan SPD üyesi Friedrich Ebert tarafından 2012 yılında kuruldu.

SPD, G-BA’yı kabul etti – görev süresi boyunca açık Emanet, G-BA partisinin bir üyesi olarak çalışacağını duyurdu. Çünkü diğer iki hakem Josef Hecken ve Karin Maag, CDU’ya yakın ya da Maag, Bundestag CDU üyesiydi.

Haziran, Hecken’in G-BA’da görüştüğü yetkililerin, henüz hedeflerine ulaşamadıklarını savunmaya başladıklarını söyledi. İşlerle meşgul olan Karin Maag’ın işi bitmemişti.

Van Treeck çalışanları Ulusal Yasal Sağlık Sigortası Fonları ile çalışmayı tercih etmiştir. Son zamanlarda, 8.1, “Federal Ortak Komite tarafından sınav ve denetim kağıtlarından vazgeçtiğim bir dizi toplantıda” oluşturuldu.

G-BA, Ulusal Yasal şmaya vardıktan sonra, bunları 1 Temmuz’a kadar Federal Sağlık Bakanlığı’na (BMG) gönderir. Bakanlık teklifleri Federal Meclis Sağlık Komisyonuna iletir. Sosyal Kanun (SGB) V’in 91. Maddesinin 2. Fıkrasının 5. Cümlesine göre, komite, üçüncü iki ağırlık merkezleri tarafından yapılan atamaya itiraz etme hakkına sahiptir.

G-BA, önümüzdeki birkaç ay içinde 1 Eylül 2024 ve 30 Ocak 2030’da yeniden başladı. © ari/Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir