Fransa’da piyasaya sürülmesi yakında

Xiaomi, Şubat ayı sonuna kadar Xiaomi 14’ü Avrupa’da resmi olarak piyasaya sürecek. Pro modeli bu kez sırasını kaçırabilir.

Xiaomi’nin akıllı telefonlarını önce Çin’de, ardından dünyanın geri kalanında olmak üzere iki aşamada tanıtma alışkanlığı var. Markanın en son amiral gemileri olan Xiaomi 14, Ekim 2023’e kadar uzanan bir sunumun ardından nihayet Avrupa sürümünden yararlanacak.

Marka bu amaçla doğrudan X hesabı (eski adıyla Twitter) üzerinden iletişim kurdu.

Gönderi şüpheye pek yer bırakmıyor ve Xiaomi 14 serisinin 25 Şubat 2024’te dünyanın geri kalanı için piyasaya sürüleceğini duyuruyor. Bu, 26-29 Şubat’ta Barselona merkezli yıllık konferans olan Mobil Dünya Kongresi (MWC) 2024’ün başlangıcıyla aynı hizada.

Xiaomi 14 Pro mu değil mi?

Bir hatırlatma olarak, seride şu anda Xiaomi 14 ve Xiaomi 14 Pro olmak üzere iki akıllı telefon yer alıyor. Ancak gazeteci Mishaal Rahman’a göre Çinli marka, çok yakında bir Xiaomi 14 Ultra’yı piyasaya sürme fırsatını yakalayabilir.

Geçen Aralık ayından kalma bir sızıntıya göre Xiaomi, Xiaomi 14’ü yalnızca küresel olarak ve dolayısıyla Fransa’da piyasaya sürebildi. Aslına bakılırsa arayüzünün en son sürümü olan HyperOS, global versiyonda Xiaomi 14’ü hesaba katmayacaktır. Pro, bu da markanın yalnızca temel modele odaklanacağını gösteriyor olabilir.

Hatırlatmak gerekirse, Xiaomi 14, Qualcomm’un üst düzey akıllı telefonlara yönelik en yeni çipi olan Snapdragon 8 Gen 3 ile donatılmıştır. Ayrıca geniş açılı, ultra geniş açılı ve OIS’li X3.2 telefoto lensli (75 mm eşdeğeri) üçlü fotoğraf modülünü de entegre ediyor. IP68 sertifikası da dahil, 90 W kablolu şarjlı 4610 mAh pil. Ekran, 1,61 mm’ye kadar ince çerçeveli 2670 x 1200 piksel tanımından yararlanacak.

🔴 01net’ten hiçbir haberi kaçırmamak için bizi Google Haberler ve WhatsApp’tan takip edin.

Kaynak :

X (Eski adıyla Twitter)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir