Emeklilikte, iPhone’lar ve Android akıllı telefonlarda aynı kaderi paylaşmıyor – BEV

CIRP (Consumer Intelligence Research Partners) tarafından yürütülen araştırma, iPhone ve Android cihaz kullanıcılarının seçimlerindeki önemli farklılıkları ortaya koyuyor. Akıllı telefon tüketicilerinin çoğu hakkında çok şey anlatıyor.

iPhone’umuzu değiştiririz, Android’imiz bizde kalır

Söz konusu çalışma, akıllı telefon kullanıcılarının değiştirmek istediklerinde yaptıkları seçime odaklanmaktadır. 2022’de yeni bir iPhone satın alan kullanıcı %43’ü, doğrudan Apple veya bir cep telefonuna gidecek veya bayi aracılığıyla önceki bir modelden alacak. %23’ü eski iPhone’larını saklamayı tercih ediyor, %13’ü arkadaşlarına veya ailesine veriyor, %6’sı geri dönüştürüyor ve %8’i kaybetti, kırdı veya çaldı.

Eski akıllı telefonlarının kullanıcıları ne yapıyor? – ©CIRP

Yukarıdaki grafiklerden de görebileceğiniz gibi, Android akıllı telefon kullanıcıları çok farklı seçimler yapıyor. Gerçekten de, yeni bir cihazla değiştirmek için sadece %14 ve kendi servisleriyle yeniden sınırlamalar için %4’tür. Çoğu (%54) eski telefonlarını Google OS’de çalıştırmayı tercih ediyor. %11’i ailelerine veya arkadaşlarına veriyor, %9’u geri dönüştürüyor ve %8’i kırıyor, sonrakileri veya çaldırıyor.

Neden bu tür ayrılıklar?

CIRP, iPhone’lar ve Android akıllı telefonlar arasındaki bu eşitsizlikler için birkaç açıklama bulur:

Belki de Android sürümleri için genel olarak daha düşük takas değerleri, onları daha az arzu edilen bir islem haline getiriyor. Ya da Android’den iPhone’a geçiş yapan, yeni iOS cihazlarına veri yöneten kişi, fotoğraf veya notları için mükemmel olmazsa, tekrar başvurabilecekleri bilinen bir Android cihazına sahip olmak istiyor olabilir. »

Mobil takas şirketi de Android akıllı telefonlardan daha fazla yeniden satış sonuçlarına sahip oldukları için iPhone’ları tercih etme eğilimindeler. Bu, yüksek fiyatlar, Apple’ın marka imajı ve aynı zamanda üreticinin çok eski iPhone modlarını güncelleyebilen çok kapsamlı yazılım desteği ile açıklanmaktadır.

Gözlemlenen verilerden kullanıcılardan çok cihazlar arasında var olan büyük fiyat maliyetlerine bağlı olduğunu da unutmayalım. Gerçekte de, 200 Euro’dan daha düşük bir fiyata bir Android telefon akıllı satın alma, birkaç yıl sonra ikincisinin düşük değeri, onu birkaç Euro’ya yeniden satmaya çalışmak yerine onu yedek tirmanak olarakı.

Okumak : Android 13’ün bu gizli cihazlarını (gerçekten) biliyor musunuz?

Android terminallerinin parçalanması bu nedenle Fiyatlara göre yapılır, ancak aynı zamanda çok sayıda üretici tarafından yapılır. Gerçekten de konu akıllı telefonlarını güncellemeye geçtikten sonra herkesin kendi politikası vardır. Bu noktada, Samsung açık ara en iyi öğrenci, ancak yalnızca “birinci sınıf” ve orta sınıf modellerinde.

Ne yazık ki, iki yıl sonra artık güncellenmeyen çok sayıda Android akıllı telefon var ve bu da kullanıcıların uzun süre kullanımken onları değiştirmelerini istiyor…

Kayık:

Apple Insider

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir