durum şu an çok gergin – BEV

Cuma Dünya Ebeler Günü. Bu kuruluşla dernekler kadın doğumda daha iyi özellikler talep ediyor. Profesyonel Yani group ile.

Ne de olsa “en fazla” diledi. Ama: “Maalesef seninle ilgilenemem.” Almanya’daki birçok anne adayı, ebe ararken bu gibi cevaplara sahip olması gerekir. Çünku: Almanya’da ebe sürecide vardı.

nasil Güncel bir yetersiz arz haritası Almanya’da binlerce vasıflı işçi kitlesi olduğunu gösteriyor. Raporlara göre, şu anda evde, refakatçi veya doğum merkezi doğumları olsun, yalnızca doğumlar için toplam 4.200’den fazla ebe aranıyor.

Eksiklik en çok doğum sonrası bakımda, yani doğumdan birkaç gün sonra anne ve evcil hayvanları gözlemleyerek yaşayanlar: Yetersiz arz haritasına göre, yalnızca bu hizmet için Almanya’da 34.384 ebe kayıp. Yasal sağlık koruması olan her kadının bu kullanma hakkını kazanır.

Bir “balkon alkışı” gibi

Berlin’den ebe ve dört çocuk annesi Sissi Rasche, Instagram’da “Sadece ebelere ve bizim ve kızlarımız için iyi bakıma ihtiyacı var” diye yazıyor. Platformda yaklaşık 92.000 kullanıcıyı takip ediyor.

Ebe ve yazar Kareen Dannhauer, “Deutschlandfunkkultur” ile yaptığı bir röportajda, Uluslararası Ebeler Günü’nün nihayetinde “biz ebeler için bir balkon alkışı” olduğunu söylüyor. Ebelik mesleğinin sağlık sektöründeki en düşük çalışan mesleklerden biri olduğuna dikkat çekiyor. Dannhauer, serbest çalışan ebelerin kesinlikle bir aileyi tek başına geçindiremeyeceklerini diye devam etti.

Bir eigenin ne kadara kadar sorulacağını, şu tepkileri verir: Haftada 60 saat çalışsanız, net 2.500 euro kazanmayı beklersiniz.

Dernek kötü genel kapsamlılık şikayetçi

Alman Ebeler Derneği de kadın doğumdaki koşulları asıl sorun olarak tanımlıyor: “Pek çok genç insan bu alanda değerli bir iş görüyor ve akademileşme mesleği daha da çekici hale getirdi. Dolayısıyla uzman veya kendini çalıştırma adamış kişisel kısıtlama yok” diye açıklıyor bir kadın ebe. t-online’dan sözcü Talebi.

Bu nedenle dernek, devam eden hastane yapısının reformunun bir parça si olarak, genel olarak kapsamı kapsayan için somut özelliklerde bulunuyor. Örneğin, eve yakın kadın doğum bakımı, ayaakta hasta ve doğum kliniği önerilerinin daha iyi bir şekilde doğumla sınırlandırılmasıyla garanti edilmelidir.

Yükseliyor…

Gom

Daha az doğum, daha çok doğum

Başka bir sorun: Giderek daha az hastane kadın doğum hizmeti veriyor. Federal İstatistik Dairesi’nin şubat elinde bulunan son bilgiye göre 2021’de Almanya’daki 1.887 hastanenin sadece yüzde 32.4’ü doğum gerçekleştirdi. 1991’de o dönemdeki 2.411 hastanenin yüzde 49,2’si doğum yaptı.

İyi haber: Son zamanlarda, ebe ve doğumlarının sayısının artması biraz arttı: İstatistikçiler, “2021’de 11.697 ebe ve doğum prosedürü, Alman hastanelerinde doğum hizmeti verdi” dedi. Bu, bir önceki yıla göre 162 daha fazlaydı. Ancak bu geliştirmenin yukarıda açıklanan koşullar altında devam edip etmeyeceği belirsiz.

Almanya’da yaşıyor, her doğumda bir epin bulunması şart koşuyor. Anne adayına doğum sırasında destek olur, ancak sadece arıtma maddesi olarak gerekliyse müdahale eder. Acil bir durumda doktora başvurusur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir