blogda Ukrayna savaşı | Ukrayna, Kiev semalarında kendi İHA’sını düşürdü – BEV

Savaşın çıkışından bu yana 435. gün: Ukrayna, Kiev semalarında kendi İHA’sını düşürdü. Bir Rus askeri nükleer silahların kullanılmasında bulunuyor. Tüm bilgiler blogda.

Bir bakış en önemli şeyler


Rusya, Zaporizhia Akw gezisi sel uyarısında bulundu

3.15: Rus nükleer enerji şirketi Rosenergoatom, Ukrayna’nın güneyindeki Rus kontroldeki Zaporizhia nükleer santralinde nükleer güvenliğe yönelik bir tehdit uyarısında bulundu. Sel, Nowa-Kachowka barajının yırtılmasına neden olabilir. Daha sonra nükleer santralin soğutma kabinleri pompa istasyonuna giden güç kabloları suların altında kalacaktı. Rosenergoatom genel müdürünün bir görevi olduğunu, bunun nükleer güvenlik için risk oluşturduğunu söyledi. Öte yandan Ukraynalı yetkililer Mart ayı sonunda, Rus kuvvetlerinin bir rezervuardan su çekmesi nedeniyle yaz emisyonu nükleer santralin reaktörlerini soğutmak için çok az su olacağı konusunda uyarıda bulunmu stu.

Ankara’daki konferansta Ukrayna bayrağı için mücadele

Ukraynalı delegeler, Olga Timofeeva’nın (solda) Karadeniz Ekonomik Konferansı milletvekili toplantısı yaptığı konuşmada Ukrayna bayrağını açtı. (Kayak: Anadolu Ajansı)

Rusya’nın Zaporijya nükleer santralinde patlayıcı depoladığı söyleniyor

23.30: Ukrayna’da yayınlanan Pravda gazetesinde yer alan bir habere göre, Rus askerlerinin Zaporijya nükleer santralinde patlayıcı depoladığını söylüyor. Bunun, diğer askeri teçhizatla birlikte 4 numaralı bir türbin ünitesinin bulunduğu söyleniyor. rapor, bu yazar Uluslararası Atom Enerjisi Kurumu’ndan (IAEA) alan Ukrayna Atom Enerjisi Kurumu’nun açıklamalarına dayanmaktadır.

Hava Kuvvetleri: Ukrayna kendi İHA’sını düşürdü

22:21: Ukrayna hava savunma sistemi, Perşembe günü başkent Kiev semalarında kendi birliklerine ait bir insansız hava aracını düşürdü. Hava Kuvvetleri akşamları izlediğini, ordunun askeri hava aracının kontrolünü kaybettiğini duyurdu. Türk tipi Bayraktar İHA’nın düşürülmesine karar verildi. Açıklamada, “Utanç verici ama teknoloji böyle işliyor ve bu tür vakalar oluyor” denildi.

Kiev ve komşu akşam saatlerinde drone nedeniyle hava alarmı tetiklendi. Sosyal ağlarda yayınlanan video görüntüsü, dronun Kiev’in merkezi üzerinde vurulduğunu gösteriyor. Hava alarmı kısa bir süre sonra kaldırıldı.

Kiev ve Ukrayna’nın güneyindeki liman kenti Odessa, Perşembe gecesi yalnızca Rus kontrollü hava araçları tarafından tutuklandı.

Eski uzay şefi: Rusya nükleer silah kullanmalı

Kiev üzerinde hava alarmı

20:02: Ukrayna’nın başkenti Kiev ve çevresinde Perşembe akşamı gözetleme hava aracı nedeniyle kısa süreliğine hava alarmı tetiklendi. Mahalle sakinleri, kent merkezindeki patlama ve silah seslerinin duyulduğunu söyledi. Askeri yetkiller, hepsinin sakin olmalarını ve sığınaklara gitmelerini istedi.

Hava savunmasının devrede olduğu belirtildi. Sosyal ağlarda yayınlanan video görüntüsü, Kiev’in merkezindeki bir askeri hava aracının vurulduğunu gösteriyor. Hava alarmı kısa bir süre sonra kaldırıldı.

Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy’nin Genelkurmay Başkanı Andriy Yermak, “Düşmanın İHA’sı düşürüldü” dedi. Kiev Belediye Başkanı Vitali Klitschko, Solomjanskyj’in “patlamalar ve yangınlar” olduğunu bildirdi ve insanların olası drone yangınına karşı uyardı. Ordu daha sonra kendini düzeltti: aldıklarını göre bu, temaslarını kaybettikleri kendi uçak hava aracıydı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir