Belgorod Valisi: Durum belirsiz – BEV

Savaşın başlamasının 465. Günü: Rusya’nın Belgorod’da yeniden sahnelenmesi bekleniyor. Wagner’in patronu altında, Kremlin hükümet tarafından tutuldu. Haber blogundaki tüm bilgiler.

Bir bakış en önemli şeyler


Blink: Rusya’nın en güçlü ikinci askeri gücü – Ukrayna’da

5.20: ABD’li aktör Anthony Blinken, Rus dünya çapında yeni bir çözüm arıyor. Blinken Finlandiya Perşembe günü şöyle dedi: “Kremlin insanları kızdırmaktan aciz. Rus teknolojisi, teknolojisi, siyaseti, morali ve taktikleriyle, kural olarak baş etmek imkansızdır.

Selenskyj’in artık orada olmaması gerçeğiyle ilgili bir sorunu var.

23:43: Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelenskyy, Rusya’nın başkenti Kiev’deki bomba sığınaklarındaki sorunlardan bir kez daha şikayet etti. Zelenskyj Cuma günü geldikleri akşam video mesajında, göçmen ıtlıktan, gizli sığınaklardan e bunlara kapalı eryşimden şikayet etmeyenleri eleştirdi. Şehrin Bölgerinde hiç acil durum barınağı yoktu.

Zelenskyy, “Kentteki bu düzeydeki himal hiçbir şekilde kapatılamaz” dedi. Lütfen cihazın düzgün çalışmadığını unutmayın. Perşembe Kiev günü’de olanlardan sonra, bu hart dayanılmaz.

Rusya, Belgorod bölgesi yeni bombardıman bildirdi

22:55: Ama Ruslar Ukrayna’nın Belgorod bölgesinde battı ve bu yıl başka bir ülkede bombalı saldırı yaşadı. Vali Vyacheslav Gladkov, Valuiki’nin ihtiyacı olan zamanla ilgilendiği için bu konuda fikrini açıklayana kadar kararla uğraşıyordu. Yaralılar arasında iki çocuk da bulunuyor. Ayrıca yanan bir mülkün maliyeti de yayınlandı. Gladkow, Günler Devam eden bombardıman nedeniyle bölgede bir yol söz etti.

IAEA: Zaporizhia elektrik arzına yaptırım uygulamadı

21:57: Amerika Birleşik Devletleri (IAEA) atom enerjisi için Zaporijya’daki Rus ve Ukrayna sağlıklarını henüz iyileştirebilmiş değil. IAEA son bir haftadır çalışmalarla meşgul ama elektrikçiler çalışmalarını henüz tamamlamadı ve Santrali üyeleri hedeflerine ulaştı.

Bugün IAEA, sistemin prosedürü açıklığa kavuşturması ve prosedürü ve prosedürü gerçekleştirmeye yönelik hazırlıkları netleştirmesi gereken bir noktaya ilerlemiştir. Mart 2022’de Rusya’daki yeni Santralin programı tamamlandı ve Santralin elektrik ilk adımlarını attı. Bu jeneratörlerin zarar görmemesi önemlidir. Bir oğul henüz bitmedi ama her şey henüz olmadı. IAEA, santralin elektriği çoktan bıraktığına karar verdi.

IAEA departmanının, IAEA ajansının yeni bir üyesi bile olmadığı ve daha fazla önlem alamayabileceği kaydedildi. Ancak Gergin Durumu’nun ne yapması gerektiği konusunda endişelenmenize gerek olmadığı için soru sormak kolay değil. Ukrayna’nın güneyinde Ukrayna’da nükleer santralin yeniden ele alınmasını de öngören bir karşı saldırı hakkında uzun süreli spekülasyonlar yapılıyor.

Merkezi organizasyon (daha fazla bilgi): IAEA, onlara bitirme sürecini iyileştirme fırsatı veren yeni bir sistem oluşturmuştur. (Kaynak: Konstantin Mihalchevskiy/imago görselleri)

Wagner savaşçıları için bubi tuzakları mı? Prigozhin bakanlığa saldırdı

21:17: Rus paralı asker sponsoru Yevgeny Prigozhin’e göre, Rusya Savunma Bakanlığı yaratık savaşçılarını vurmayı hedefleyen patlayıcılar yerleştirdiler. Adamları, Yetkililerin dediği gibi tankavar, dahil olmak üzere çeşitli patlayıcı cihazlar sakladığı ön hatların arkasında bir düzine yer keşfettiğini, Telegram’da yazıyor. Bir sorun hakkında endişelenmemeniz yine de önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir