Bakıcı yakınları sepsis konusunda daha iyi bilgilendirilmelidir. – BEV

/ resim doğruluğu, fototek, Ute Grabowsky

Berlin – Bakıma muhtaçların yakınları sepsis konusunda daha iyi bilgilendirilmelidir. Meslek odaları ve sağlık işletmesi, bugün Berlin’de tüm dikkat çekmeyi amaçlayan eğitim videoları sundu. Bakıma muhtaç olanlar özellikle sepsis kapma risklidir. Bu ne kadar tanıma tespit edilirse, hayatta kalma şansı o kadar yüksek olur.

Konulara göre düzenlenen sekiz eğitim videosu sepsisin belirtilerini ve önleme, tedavi etmek ve sınırlamak için neler yapılabileceğini açıklıyor. Bunlar, “Almanya sepsisini biliyor” kampanyasının bir parçası ve kampanyanın web sitesinde erişilebilir.

Eğitim videoları, Hasta Güvenliği Eylem Birliği, Alman Sepsis Yardımı, Sepsis Vakfı ve Greifswald Üniversitesi Sepsis Diyaloğu ile birlikte İkame Sağlık Sigortası Fonları Derneği (vdek) tarafından bugün Berlin’de sunulmuştur.

vdek Murahhas Azası Ulrike Elsner, “Almanya’da bakıma ihtiyaç yaklaşık beş milyon kişi dört beden üzerinde, ağırlık aile üyeleri olmak üzere yakın akrabaları tarafından bakılıyor” dedi. Bu sayı, bakım veren akrabaların ne tür bir sosyal destek olduğunu açıkça ortaya koymaktadır. Elsner, “Videolarla, sağlık okuryazarlıklarını daha da çalıştırmaları ve hafife alınan sepsis riski konusunda bilgi sahibi olmak istiyorum” diyor.

Greifswald Üniversitesi Tıp Merkezi’ndeki Sepsis Diyaloğu Başkanı Matthias Gründling de akrabaların özel rolüne değindi: Sepsis acil durumlarında, eşiği en iyi onları incelemek için genellikle tanı koyuculardır.

Acil durum doktoru, “Çok az dikkat çekici erken bir sepsis belirtisi, yeni bir kafa karışıklığıdır” diye açıkladı. “Dışarıdan, örnek acil servisler için, bu kafa karışıklığının yeni bir durum olup olmadığını anlamak pek mümkün değil.” Bu nedenle birçok insanın sepsis belirtilerini bilmesi özellikle oemlidir.

Almanya’da her yıl 85.000’den fazla insan sepsisten yaşıyor ve bu da hastalığı Almanya’da üçüncü önde gelen ölüm nedeni yapıyor. Uluslararası bir karşılaştırmada, örnek İsveç veya Avustralya’dakinin neredeyse iki katıdır.

Bu ölümlerin çoğu, hızlı bir teşhis yoluyla ve aynı zamanda genel kitle sağlık okuryazarlığının merkeze alınması ve hastaneerde akut yaşam tehdidi olan hastalıklarda erken teşhis ve acil tedavinin zorunlu olarak götürülmesi yoluyla önlenebilir. Sepsis Vacfi. Avustralya’da sepsisten ölüm oranı 2000 ile 2012 arasında yüzde 35’ten yüzde 18’e düştü.

“Almanya’da böyle bir hücreler yok” diye eleştirdi ve aynı zamanda cinsel yolla bulaşan hastalıklar için tahliye edildiği gibi Federal Meclis’ten özel bir bütçe yoluyla sepsisin kontrolü ve erken muayene iç bir haftalık programın finanse edilmesi sürecinde bulundu. © afp/kk/Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir