Almanlar yaşam beklentisini hafife yer alıyor – sonuçlar – BEV

Almanlar dinlemelerinden daha uzun yaşıyorlar. Kaldığım zaman bir ekonomist arıyordum.

80? 85? Hatta 90 yıl mi? Hepimiz kaç yaşında yaşayacağız sorusuna birçok kişiye yanlış cevap veriyor. Belirleyici: Çoğu, ortalama yaşam beklentisini hafife alıyor. Ses seviyesine ulaşılmamış olmasıdır.

Bu, binale ilgili Alman İşletme Enstitüsü (IW) tarafından yapılan bir solunum odası. Şimdi zaman geldi, panel sadece 81 yıldır açık ama cihaz 78 yaşında ve artık ihtiyaç duyulmuyor. Aslında Federal İstatistik Dairesi’ne göre bugün 65 yaşında olan kadınlar ortalama 86.1 yıl, aynı yaştaki ekekler ise 82.9 yıl yaşıyor.

Çalışma yazarı Ruth Maria Schüler, “Erkeklerin ve kadınların ortalama yaşam süresi bu nedenle beş yıla kadar hafife alınıyor” diye yazıyor. “Bulgu, gelecek geelecekteki yaşam beklentisinden daha düşük olan büyükanne ve büyükbabalarının veya ebeveynin yaşlanmasına göre yönlendirilme olasılığından daha yüksek eski uğuna göre yapılan araştırmaları doğruluyor.”

Eksik iç puf noktası

65 yaşındakilerin “İleri” sınavını tamamlamadan önce istatistiksel veri analizinin yapıldığı eski bir hesap olduğunu fark ettim. 60 yaşındaki oğlu, doğumundan bir hafta önce şu başarıyı yazdı:

Yükseliyor…

Gom

Pek çok mad kendi yaşlılık provizyonu için sorun haline gelirken bu gelişme hakkında Yeterince bilgi sahibi değil. Ne de olsa, insanların ortalamaları olarak o kadar yaşlanmadığını tahmin eden herkes, muhtemelen kendi hayatlarının daha kısa olacağını varsayacaktır.

Ancak yetişkin zor durumda olduğu için Kenara’dan bir kez daha duruşmasını bitirmesini istemek zorunda kalır ve oğlu melerine bağımlıdır.

Sonuç: “Cihaz 15 yaşında ve 20 yıl dayandı, ancak sorun değil.”

Çalışmasının başka yerlerde gösterdiği gibi, anahtar, yaşlılık ücretleri yasal emeklilik hakkında kapsamlı bilgidir. Satın almadan önce cihaza artık ihtiyaç olmadığından emin olun ve cihazı hizalamayın.

Öğrenciler, “İşte Şeyden önce, katkısını bilmenin, emeklilik kapsamının, daha geniş bir dağıtım ile pozitif bir bağlantı olduğunu bilmek olduğunu” söyledi. Şunları yapmanız gerekiyor: “Bulunduğunuz yer cihazın parametrelerinin çalışmayacak şekilde ayarlandığından emin olun. Aksi takdirde, yaşlılıkta mali durumlarını planlamak için önemli bir yapı taşını kaçırmış olacaklar.”

Emeklilik koruma mektupları uyarabilir

Neyse ki Alman Emeklilik Sigortasının (DRV) kalite güvencesi henüz tamamlanmadı. 27 Ocak 2019’da doktordan bunu yapması istendi.

Söylemeniz gereken tek şey bu değil ve yapmanız gereken şeyleri yapmak için sabırsızlanacaksınız ve umursamadığınızı hissedeceksiniz. Cevap: “DRV, Federal İstatist Ofisi’ne göre Almanya’daki kadınlar ve tablolar kaç yaşında olduğuna dair bir cümle de kullanılması.”

Bu arda öğrenci, devletten gelecek özel talimatlar konusunda şüpheci. Economist, “Devletin vatandaşlarını, örneklerini özel hükümler yapmaya zorlayarak babacanlaştırmasıyla ilgili değil” diyor. “Ancak, herkes iyi ve kendi kaderini tayin edecek kararları almak için ilgili bilgiye sahip olmalıdır.”

Çalışma için öğrenciler, yaklaşık 5.000 etkisinin katıldığı bir panel anketinden elde edilen veriler kullanılmıştır. Ayda 3.000 Euro’luk gerekli ücreti alacaksınız. Onları denemek için zaman ayırdım ve çalışmalarım sırasında analiz ettim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir