Abrams M1 tankı – Kaç Ukraynalı emin? – BEV


Ukraynalılar bu özel beceriyi Almanya’da öğreniyor


29.05.2023 – 17:01Okuma reytingi: 2 gün

M1 Abrams: Ukraynalı sorgulayıcı, uygunlukla uğraşan ABD sanatçısı. (Kaynak: t-çevrimiçi)
Twitter logosuPinterest LogosuWhatsApp logosu

ABD’ye göre, Ukrayna’ya ana muharebe deposunu götürmek istemedi. Şimdi Kiev’in Almanya’daki birlikleri ABD teçhizatı hakkında bilgi veriyor. Özel bir odaklanma ile.

Abrams M1 turnuvasından önce Ukrayna tankında Abrams M1 olacağından emin olacağız. Silah Sistemi artık aktif, ne yapacağınızı hatırlamanız önemlidir ve bunu kaçırmazsınız. Abrams’ın ve Kiev’deki meslektaşlarıyla ilgilenen Alman’ın bir arkadaşı olan ABD’den sonra, görünüşe göre masumdu.

Bavyera’nın Grafenwoehr eyalet bölgesinin üyeleri, Amerika Birleşik Devletleri’nin sistemlerine danışamayacağını biliyor. ABD Savunma Bakanlığı, ABD medyasının daha önce bildirdikten sonra Pazar günü bunu doğruladı. Pfalz’da yeni bir ev bulan modern bir politikacı olan Grafenwoehr şehre geldi. Site, ABD Ordusunun idaresini barındırıyor, ancak diğer NATO ülkelerinden birlikler ve Alman saldırı kuvvetleri tarafından da kullanılıyor.

Depo kapağı 105 mm kalibreli bir M1 Abrams tankıdır.
Depo kapağı 105 mm kalibreli bir M1 Abrams tankıdır. (Kaynak: DOD)

200 yıl önce Pentagon, 200 yaşındaki Grafenwoehr patronu Abrams’tan gücünü artırmasını istedi. Tankların nasıl çalıştırılacağı, taktiksel ve ayrıca bakımlı eğitim alanlarını öğreneceklerdir. Amerikan, Ukraynalılara tanklarını nasıl tamir edeceklerini öğretmeye ve onları Rus işgalcilere karşı savaşta kullanılmak üzere kapsamlı bir şekilde hazırlamaya özel önem siperliği. Aksi takdirde Ruslar Ukrayna’daki işlerini kaybetmiyorlar, ancak işlerini yapabiliyorlar.

M1 bir tank mı?

Ancak Grafenwoehr’de kullanılan araçlar, hazır sistemler değil. Pentagon, 31. Panzer’e karşı savunmayı artırmayı reddettiğinde, ABD yetkililerini savunmakla yetinmek zorunda kaldı.

Abrams M1, seyreltilmiş uranyumdan yapılmış özel DU zırhına sahiptir. Evet, Rus yakın zamanda Ukrayna ile ilgilendi. Şirketin temel özellikleri, ABD departmanının geliştirmek için Özel Erişim Programını (SAP) başlattığı 1980’lerde kuruldu.

Öte yandan, Abrams M1’i bir dizi kitapta sunmak kolay olmadı. Ancak bu teknoloji aynı zamanda sıkı güvenlik düzenlemelerine tabidir. Abrams M1’in “büyük bir hata” yapma fırsatına ihtiyacı vardı.

İlk başta tank teslimatına karşı çıktı ama sonra izin verdi: ABD Başkanı Joe Biden (fotoğrafçı).
İlk başta tank teslimatına karşı çıktı ama sonra izin verdi: ABD Başkanı Joe Biden (fotoğrafçı). (Kaynak: Alex Wong)

Bu, ilerleyen günlerde, Kiev’deki ABD departmanının ve Leopard benzin istasyonunun yerel makamlarla ve ilgili yetkililerle paralel olarak ortaya çıkmasıyla oldu. Sonunda ABD, Joe Biden’ın onu umursamadığını söyledi. Biden geçen hafta ABC News’te “Onu üzen bir çevrimiçi programda olduğunu söylediğimde onu kurtardım” dediği sonucuna vardı.

Jake Sullivan, “Ancak Almanlar, Başkan’a bu ‘Leoparları’ savaşa göndermeye hazır olmayacağını söylediler (…) Başkan ‘Abrams’ı da göndermeyi kabul edene kadar,” diye yazdı Jake Sullivan. Bundeswehr departmanı “Leopard” üyesi Olaf Scholz (SPD), Abrams M1 departmanı tarafından desteklenmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir