49 avroluk bilet, rota kapama, asgari ücret – bu Nisan 2023’te Çalışma – BEV

Bazıları için daha fazla para, bazıları için daha sıkıcı fazla yolculuklar: Yeni ay, özellikle tren yolcuları için bazı cenneti yeniden getiriyor.

Bir bakış en önemli şeyler


Yeni aydan itibaren, birçok yolcu ve ICE yolcusu güçlü olmak zorundadır. Ancak Nisan ayında iyi haberler de var: bazı çalışanlar daha fazla maaş alacak. t-online sizin için en önemli kilise özetliyor.

49 avroluk bilet: ön satış başlar

Mayıs ayından itibaren, 49 avroluk biletiniz varsa, Almanya geneli yerel ulaşımı kullanabilirsiniz. 3 Nisan’dan itibaren çoğu nakliye firmasından satın alabilirsiniz. Ayrıca Nürnberg’deki VAG gibi bazı sağlayıcılardan Almanya biletini daha tanı sipariş verebilirsiniz.

49 avroluk bilet yalnızca bir aylık uçuşla alabilir. Bu, zamanında iptal etmezseniz otomatik olarak yenileneceği anlamına gelir. Ancak bu her ay mümkür. Toplu taşımada otobüs ve tren bileti çipli kart veya cep telefonu bileti olarak alınabilecek. Bazı nakliye ticareti de geçiş için kağıt formülü sunar.

Korona kuralları sona eriyor

Birkaç korona önlemi mevcut, ancak Federal hükümet bunları o zamana kadar uzatmaya karar vermezse 7 Nisan’da sona erecek. Bu, kliniklerde, bakım evlerinde ve tıbbi bakım ürünleri ülkelerinin bir FFP2 maskesi takma zorunluluğunu etkiler. Federal eyaletlerin daha kapsamlı kısıtlamaları yapma olasılığı da Nisan başında sona eriyor.

FFP2 maskeli doktor ve hasta (sembolik görsel): Muayenehane, maske zorunluluğunun hala geçerli olduğu son kısıtlamalardan biridir. (Kayak: Mareen Fischinger/imago görselleri)

Tren önemli yolları kapatıyor

Bazı tren yolcuları, Paskalya tatili sırasında daha uzun yolculuklar için hazırlanmak zorundadır. Çünkü o zaman batı Ruhr bölgesi en önemli bağlantılardan biri inşaat çalışmaları nedeniyle iki hafta süreyle kapatılacaktır. Berlin ve Hannover arasındaki ICE güzergahı da bundan sonra onarılacak.

Deutsche Bahn’a göre, Essen ile Duisburg arasında tüm tren seferleri 31 Mart’tan 21:00’den 14 Nisan’a kadar hatırlatacaklar. Daha doğuda Essen, Bochum ve Dortmund ile Düsseldorf ile Duisburg arasındaki birçok tren de iptal edildi.

Uzun mesafeli trafikte önemli bağlantılar ve yerel trafikte 14 çıktı. Tren yolcuları bazen trenle uzun sapmaları kabul etmek veya önemli ölçüde daha yavaş otobüslere geçmek zorunda kalırlar. ICE’ler ve IC’ler Mülheim/Ruhr, Essen ve Bochum’da durmuyor bile. Duisburg’da, Düsseldorf ile Berlin arasındakiler gibi bazı uzun mesafe trenleri iptal edildi.

1 Nisan’dan itibaren Deutsche Bahn, Berlin ile Hannover arasındaki önemli doğu-batı sahillerinde üç aylığına yenilenecek. Bu, trenler Magdeburg üzerinden yönlendirildiklerinden başlangıçta Berlin yönündeki gecikmelere yol açar. Mayıs merkezlerinden itibaren seyahate katılanlar de etkilenecek. Wolfsburg’a giden yolcular, Hannover’de tren değiştirmek zorunda. Ayrıca Sprinter Berlin-Köln artık onun iki yönü de mevcut değil.

Deutsche Bahn tarafından erişim bilgilerinde Paskalya tatili sırasında bağlantılarını arayan herkes zaten doğru rotayı bulacaktır. Sürümler zaten orada saklanıyor.

Yemek Merkez İstasyonu'ndaki ICE (arşiv fotoğrafı): Paskalya tatillerinde, istasyon uzun mesafeli trafikten tamamen kesilmiş.
Yemek Merkez İstasyonu’ndaki ICE (arşiv fotoğrafı): Paskalya tatillerinde, istasyon uzun mesafeli trafikten tamamen kesilmiş. (Kaynak: Jochen Tack/imago görselleri)

Bazi işlerde daha fazla para

Sözleşmeli ve geçici kullanım için yasal asgari ücret Nisan’dan itibaren artacak: En düşük ücret faizleri 13,32 Euro’dan 14,55 Euro’ya, en yüksek ücret ödemeleri 23,72 Euro’dan 25,14 Euro’ya çıkacak.

Boyacılar ve cilacılar da daha yüksek bir yasal asgari ücretten yararlanır. Nisan ayının başından itibaren 13,80 euro yerine 14,50 euro alacaklar. Boya ve cilacılıkta yardımcı olanlar en az 12,50 euro yer alıyor.

Ana inşaat ticaretindeki çalışanlar da daha fazla parayı dört gözle bekleyebilirler. Toplu sözleşme için, 1 Nisan’da batıda yüzde 2 ve doğuda yüzde 2,7 oranında ücret artışı öngörüyor. Buna ek olarak, çalıştırma şantiyeye ulaşım için sabit bir ücret taşıma. Miktar, kilometre hızlarına bağlıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir